Sofia Shkidchenko

Sofia Shkidchenko hakkında merak edilen kaç yaşında? nereli? müzik kariyeri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2005 yılının Aralık ayında dünyaya gelen Sofia Shkidchenko Ukrayna’nın Kiev şehrinde doğmuştur. Sosyal medya dünyasında yer alarak tanılır hale gelmiş özellikle Youtube video kanalına yüklediği videolar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2011 yılının Ekim ayında Youtube kanalını açmış henüz çok küçükken seslendirdiği şarkılar ile büyük beğeni toplamıştır.

Daha sonra televizyon ekranlarında katıldığı şarkı yarışması ile hem jüri, hem de tüm izleyenler tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmıştır. 2016 senesinde IFLC Güney Afrika’da sahne almış, 20.000’den fazla YouTube abonesini bir araya getirmiştir. Günümüzde müzik kariyerini sürdürmeye devam eden genç isim dünyaca ünlü sanatçı Luis Fonsi ile de bir düetin altına imzasını atmıştır.

2017 yılında kendi ülkesi’nde Ukraine’s Got Talent isimli şarkı yarışmasına katıldı. Yarışmada İngiliz sanatçı Frank Ifield’in söylediği ve oldukça zor bir şarkı olan She Taught Me To Yodel’i söylemiş herkesi şaşırtmıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz