Slagana Vujosevik

0

Slagana Vujosevik TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Güzel oyuncu hakkında hayranları kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Slagana Vujosevik Kimdir?

Slagana Vujosevik hem yurtiçi, hemde yurtdışında sinema, dizi ve tiyatro oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Ülkemizde ilk olarak Büyük Sürgün Kafkasya isimli sinema filminde rol almıştır. Ayrıca ilk dizi deneyimi ise Acı Aşk isimli dizi olmuştur.

Türkiye’ye burs ile gelen güzel isim Sırpça, Türkçe ve İngilizce dillerini iyi düzeyde konuşabilmektedir. Akıcı bir şekilde konuşabildiği bu dilleri rol aldığı sinema, tiyatro ve dizilerde de kendi sesi ile kullanmaktadır.

Ülkemize 2012 yılında gelen Vujosevik, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bursiyeri olarak Türkçe eğitim almıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Yüksek Lisans yapmıştır. Yüksek Lisansın ardından doktora çalışmalarına da devam etmiştir.

Hem eğitim, hem de oyunculuk kariyeri başarılarla dolu bir isimdir.

Slagana Vujosevik Nereli?

Slagana Vujosevik aslen Makedonya Üsküp’lüdür. Memleketi Üsküp’te doğmuş büyümüştür. Eğitim ve oyunculuk kariyeri için Türkiye’ye taşınmıştır.

Slagana Vujosevik Kaç Yaşında? Boyu

Slagana Vujosevik 34 yaşında ve 1.72 boyundadır. Doğum tarihi ise 1988.
Slagana Vujosevik3
Oynadığı Diziler:

İlk olarak Acı Aşk isimli dizi de rol almıştır. 2022 yılında ise TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli diziye dahil olmuştur. Dizi de Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Merih Öztürk, Emre Bey, Gözde Çığacı, Hakan Boyav, Deniz Gürkan, Erman Saban, Sarp Bozkurt, Süleyman Kara, Mustafa Jasar, Kaan Turgut, Bedija Begovska ve Elyesa Kaso gibi isimler de rol almıştır.

Büyük Sürgün Kafkasya
Acı Aşk
Sıcak Evim

TRT ekranlarında yayınlanan Bibi isimli animasyon dizisinde Bibinin sesi ile tanınmaktadır. Bibi Makedon animasyon dizisidir.

Sinema:

As İf İ am Not There – Ödüllü Uzun Metraj Hairs – Ödüllü Kısa Film

Ö̈düller:

En iyi Genc ̧Oyuncu (Bir Yaz Gecesi Rüyası) Makedonya Devlet Tiyatro Festivali – Türkçe

Eğitim:

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü

GG Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarına devam ediyor. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @slaganavujosevik ‘tir.
Slagana Vujosevik4

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz