Sinem Çapraz

0

Sinem Çapraz TRT 2 ekranlarında yayınlanan Lezzet Atlası isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Ekran severlerin merak ettiği ünlü şef, aşçı hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sinem Çapraz Kimdir? Nereli?

Şef olarak iş hayatı ve televizyon programı kariyerini devam ettirmekte bir yandan da youtube video kanalı ve sosyal medya ile çalışmalarını sürdürmektedir. Sinem Çapraz 13 Haziran 1981 tarihinde aslen Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Aşçı bir ailede yetişmiş, aşçılık mesleğini dedesi ve annesinin çok iyi yemek yapması neticesinde kendisine ilham alarak yapmaya karar vermiştir.

Eğitim Hayatı:

MSA Profesyonel Aşçılık Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından Çapraz Sheraton Otelleri ve Ulus Sunset’de staj yapmıştır. Staj çalışması sonrasında aile işletmesinde iş hayatını sürdürmüştür.
sinem capraz6
Dedesinin de restaurant işletmecisi olduğu bilinmektedir. Yemek kültürünün ve sektörün öncülerinin yer aldığı bir aileye mensuptur. Bu aile kültürü ile yetişmesi de Çapraz’ın mesleki kariyerini seçmesinde etken olmuştur.

Çalışma Ekonomisi üzerine okumuş ardından İktisat ile ilgili bir meslek istemediğine karar vermiş çocukluk hayali olduğu için MSA Profesyonel Aşçılık bölümünde eğitim görmeye karar vermiştir.

1.5 sene kadar Do&Co bünyesinde çalışmış daha sonra Çeşme Alaçatı’da kendi Sağlıklı yemek ve içecek işletmesini kurmuş, 2 sene Bein Gurme 5 Şef programını yapmıştır. Ardından Bein Gurme’de hafta içi her gün Canlı yayın Sunucu şefi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Bein Gurme de İki Şekerli Bir Sade programını hazırlayıp sunmuştur. TRT 2 de ise Lezzet Atlası isimli programı hazırlayıp sunan Sinem Çapraz günümüzde de Private Cheflik ve danışmanlık yapmaktadır.

Geleneksel Türk mutfağını modern mutfak ile birleştirerek kendi tarzını yaratan Çapraz, mutfakta kullandığı her malzemenin en doğalını seçerek gıda terörü ile mücadelesini sürdürmekte, sağlıklı ve temiz beslenme fikri ile mutfak ta çalışmalarına devam etmektedir. Uzun yıllardır “Sıfır Atıklı Mutfak, Atık Gıda Yönetimi ve Sürdürülebilirlik” kavramlarını yakından takip etmekte ve mümkün olduğunca uygulamaya çalışmaktadır. İlham kaynağı doğa ve toprak.

Yurtiçi ve yurtdışında bir çok eğitim almış, 2015 senesinde İzmir Alaçatı’da Alajuice markası ile bir Juicebar açmıştır.

Sosyal Medya kariyeri:

Resmi instagram hesabını @chefsinemcapraz kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle 46,7bin civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca @sinemcapraz isminde youtube kanalı bulunuyor. Youtube kanalında da sık sık mesleki çalışmaları ile ilgili paylaşımlarını sürdürmekte. Kanalında ise günümüz itibariyle 6,82 B abonesi bulunmakta. Kanalında nefis, sağlıklı, kolay ve çok lezzetli yemek tariflerini takipçileri için yayınlamaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz