Sinem Balık

0

Sinem Balık 21 Mayıs tarihinde dünyaya gelmiş, boğa burcudur. Ancak doğum yılı bilgisine ulaşılamamıştır.

Opera Twins (Opera İkizleri) ismi ile tanınan Sinem Balık ve Didem Balık aslen İzmir’li ve İzmir’de dünyaya gelmişlerdir. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur.

Kariyerlerine 1998 yılının sonlarında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda adım atmışlardır. Soprano olan Sinem Balık ve ikizi Didem Balık, 2000 yılında Konservatuvar Mezunları Derneği tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığı ile Avusturya’ya gönderildiler. Viyana’ya Prayner Konservatuvarı’na devam etmişlerdir. Sinem Balık Viyana Devlet Opera ve Balesi Korosu ile (Staatsoper) Salzburg Festivali’nde (Salzburger Festspile) 7 eser söylemiştir.

Avusturya’da; Plácido Domingo, Lia Lantieri, Katia Riccarielli, Dolora Zajick, Juan Diego Flórez, Maximilian Cencic, Francisco Gutiérrez, Toma Popescu ve Manfred Mayerhofer gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle ile repertuvar, yorum ve teknik çalışmaları yaptı. 2007’de I Due Timidi Operası Signora Guidotti, Madre di Mariuccia ve Lisa rolleri ile Viyana Kammeroper’de temsiller verdi.

2000 senesinden bu yana OperaTwins olarak, aralarında Avusturya ve Türk Cumhurbaşkanları, Benin Kralı, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanları, Parlamenterler. Prens, prensens ve kontların bulunduğu, seçkin topluluklara dünyanın çeşitli şehirlerinde (Viyana, Linz, New York,Washington D.C., Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Essen Düsseldorf, Frankfurt, Galaz) konserler verdiler.

7 dildeki repertuvar çeşitliliği ile birçok uluslararası festivale katılan Opera Twins’in repertuvarlarında; Opera aryaları ve düetlerinin yanı sıra, Türk ve Arjantin Tangoları, Türk ve Broadway Müzikalleri, Operetler, Zarzuella, Film müzikleri, Türk bestecilerinden eserler de yer almaktadır.

2019 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Benimle Söyle isimli programda yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz