Sinem Akyol

Sinem Akyol rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılında dünyaya gelen güzel isim, İstanbul doğumludur. İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.

Saint Benoit Fransız Lisesi, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarım Bölümü ve İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitim görmüştür. Başarılı eğitim kariyerinin yanı sıra aldığı başarılı oyunculuk eğitimleri ile de kendisini bu alanda geliştirmiş, Nedim Saban’dan Temel Oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Sinem Akyol ayrıca 2019 senesinde Simge Geren’den diksiyon dersi ve İleri Oyunculuk ve Eric Morris Tekniği üzerine eğitim almıştır.

İlk ekran deneyimini 2013 yılında Doritos Akademi/Kızlar Mı Erkekler Mi? adlı reklam filmi ile yaşamıştır. Ardından Axa Oyak Sigorta, Beymen Sneakers, Altınyıldız, Toyota Safety Sense, Activex Islak Mendil, Wome Deluse, Coca Cola Enerji gibi markaların reklam çalışmalarında yer almıştır.

Oyunculuk kariyerini Kahraman Özden Talent Management Oyunculuk bünyesinde devam ettirmektedir.

Sinem Akyol oynadığı diziler;

2021 – Maraşlı
2019 – Afili Aşk
2019 – Her Yerde Sen (Müge)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz