Simge Günsan

0

Simge Günsan hakkında merak edilen doğum yeri, doğum tarihi, yaşı, oynadığı diziler gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Ocak ayında Avustralya’da dünyaya gelmiştir. Yay burcudur. Maalesef boyu, kilosu ve aslen nereli olduğu bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Gurbetçi bir ailenin kızı olan Simge Günsan, Avustralya Melbourne’da doğmuş günümüzde ise yaşantısını Türkiye’ye sürdürmektedir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümü mezunudur.


2011 senesinde, kendi adına hem uyarladığı, hem de oynadığı tiyatro oyuncu Macbeth Mutfakta ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ayrıca Çok Soğuk tiyatro oyununda Sahne Teknisyeni, Üç Kız Kardeş’te oyuncu, Circus D’arc oyununda oyuncu, proje tasarım ve uyarlayan, Tahir ile Zühre ve Koridor tiyatro oyunlarında ise sahnede yer almıştır.

2019 yılında ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show isimli programının kadrosuna dahil olmuştur. Güldürü programında birbirinden başarılı skeçlerde Suzan karakteri ile yine ekran severler tarafından tam not almayı başarmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz