Sifu Salman Ataş

Sifu Salman Ataş oyuncu kimliğinin yanı sıra profesyonel spor kariyeri ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılında dünyaya gelen Salman henüz 3 yaşında iken ailesi ile birlikte Almanya’ya göç etmiştir. Yine Almanya’da üniversite eğitimini İnşaat Mühendisliği üzerine tamamlamıştır. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre aslen Sivas’lıdır.

Sifu Salman Ataş spor kariyeri;

13 yaşında iken savaş sanatları ile tanışmıştır. Karate, Box, Güreş ve Tekvando üzerine eğitim almıştır. Ayrıca Body Building ve Halter sporları ile de profesyonel olarak ilgilenmiştir. 1990’lı yıllarda Wing Tsun savunma sanatı ile tanıştıktan sonra, kariyerine profesyonel olarak Wing Tsun sporu ile devam etmiştir. Avrupa’da yaygın ve seçkin olan bir çok Wing Tsun okulunda, bir çok farklı usta ile çalışmış, “5 PG (Practician Grade) – Master of Wing Tsun” derecesine yükselmiştir.

Sifu Salman ATAŞ, WTSP Leader & Chief Instructor olarak düzenli eğitim/seminerler vermek sureti ile öğrenci ve eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir. Wing tsun ile birlikte, “chi kung” ve “escrima” gibi sanatlara da ağırlık vermekte, eğitimlerinde Türkçe ile beraber İngilizce, Almanca ve Fransızca dil seçenekleri sunmaktadır.

Oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini Payitaht Abdülhamit isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizi de Kaşgarlı Nadir Bey karakterine hayat vermiştir. Dizide bilindiği üzere Bülent İnal, Özlem Conkar, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt ve Kevork Malikyan gibi isimler de rol almıştır. Uzun yıllardır ilgilendiği savaş sanatlarını doğru bir enerji ile beyaz perdeye taşımak istediğini dile getirmiştir.

Resmi instagram hesabını d.s.salmanatas ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz