Sibil Çetinkaya

Sibil Çetinkaya sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Hakkında hayranları tarafından merak edilen hayatına dair tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sibil Çetinkaya Kimdir?

Sibil Çetinkaya sosyal medya fenomeni, youtuber, dijital medya içerik üreticisi. 3 kardeştir, Narod isminde bir ablası, bir de erkek kardeşi vardır. Ailenin ortanca çocuğu olarak bilinmektedir. Annesi, babası ve ailesi de bir hayli merak edilen ünlü ismin babası, Elektrik Panosu üreten bir firmanın sahibi olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı güzel isim özellikle Youtube video kanalında ikiz kardeşi ile birlikte de videolar çekip takipçileri ile paylaşmıştır. Narod isminde bir kız kardeşi vardır.
sibil cetinkaya5 jpg
En sevdiği şeyin tatlı olduğunu belirten güzel isim, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun olmuştur. Çok küçük yaşlardan bu yana oyuncu olma hayaline sahip olan Çetinkaya bir süre İngiltere, Londra’da oyunculuk yapmış ancak daha sonra kendisini sunuculuk mecrası içerisinde bulmuştur.

Henüz İlköğretim çağında iken drama eğitimi almaya başlayan Sibil Çetinkaya, üniversite eğitimi döneminde de drama çalışmalarını sürdürmüştür. Londra’ya değişim öğrencisi olarak gitmiş, LAMDA’da oyunculuk eğitimi almış BAFTA’da bir oyunda yer almıştır.

Üniversite eğitiminin ardından, TV8 kanalı iç yapımlarda çalışmış ve kamera arkasında deneyim kazanan güzel isim, “10 dakika” ve “Şehirde Sanat” gibi programlarda sunuculuk görevini üstlenmiştir.

Sibil Çetinkaya Nereli?

Sibil Çetinkaya aslen baba tarafından Sivas’lıdır.

Sibil İsminin Anlamı Ne?

eski zamanlarda bir tanrının kehanetlerini söylediği düşünülen bir kadın. Pişirilmiş topraktan yapılan bir çeşit pipo gibi anlamlara geldiği, ayrıca Sibil’in Ermenice bir isim olduğu belirtiliyor. Bazı kesimler tarafından da ünlü ismin Ermenimi? Ermeni gibi sorular ile muhatab olduğu belirtiliyor.
sibil cetinkaya6 jpg

Sibil Çetinkaya Boyu, Kilosu

Sibil Çetinkaya 1.72 boyunda ve 58 kilodur.

Sibil Çetinkaya Kaç Yaşında?

Sibil Çetinkaya 29 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Mayıs 1994, burcu ise boğa’dır.

Kardeşi ile birlikte bir kaç kez deneme çekimleri yapmış daha sonra kendi kanalını açmaya karar vermiştir. Bu konu hakkında kendi kanalı için ve instagram hesabındaki fotoğrafları için nasıl editleme ve düzenleme yaptığını anlattığı videoları da bulunmaktadır. Youtube kanalında, tatil, gezi, makyaj, moda ve daha bir çok konu hakkında videolar hazırlamaktadır.

En son ünlü sosyal medya fenomeni Ahmet Aksöz ile beraber BluTV’de yayınlanan bir programın sunuculuğunu da yapan Çetinkaya’nın sunduğu program gezi, yemek ve sohbet üzerine olan ‘Kafayı Yersin’ formatında bir programdır.

Sevgilisi var mı? varsa kim?

Türk televizyon dünyasının yakından tanıdığı dizilerin yakışıklı oyuncusu Burak Yörük ile sevgili oldukları yönünde haberler ile uzun süre gündeme gelmiştir. Ancak çiftin daha sonra ayrıldıkları belirtilmiştir.

Çetinkaya’nın günümüz itibariyle resmi instagram hesabı @sibilcetinkaya ‘nın 529bin civarında takipçisi bulunuyor. Youtube video kanalında ise abone sayısı 370B civarında.
sibil cetinkaya3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz