Sibil Çetinkaya

0

Sibil Çetinkaya hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? sevgilisi kim? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Sibil Çetinkaya, 3 kardeştir, ailenin ortanca çocuğudur. Boyu 1.72 cm, kilosu 58, burcu ise boğa’dır. Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı güzel isim özellikle Youtube video kanalında ikiz kardeşi ile birlikte de videolar çekip takipçileri ile paylaşmıştır. Narod isminde bir kız kardeşi vardır.

En sevdiği şeyin tatlı olduğunu belirten güzel isim, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun olmuştur. Çok küçük yaşlardan bu yana oyuncu olma hayaline sahip olan Çetinkaya bir süre İngiltere, Londra’da oyunculuk yapmış ancak daha sonra kendisini sunuculuk mecrası içerisinde bulmuştur.

Henüz İlköğretim çağında iken drama eğitimi almaya başlayan Sibil Çetinkaya, üniversite eğitimi döneminde de drama çalışmalarını sürdürmüştür. Londra’ya değişim öğrencisi olarak gitmiş, LAMDA’da oyunculuk eğitimi almış BAFTA’da bir oyunda yer almıştır.

Üniversite eğitiminin ardından, TV8 kanalı iç yapımlarda çalışmış ve kamera arkasında deneyim kazanan güzel isim, “10 dakika” ve “Şehirde Sanat” gibi programlarda sunuculuk görevini üstlenmiştir.

Sibil Çetinkaya Youtube kariyeri;

Kardeşi ile birlikte bir kaç kez deneme çekimleri yapmış daha sonra kendi kanalını açmaya karar vermiştir. Bu konu hakkında kendi kanalı için ve instagram hesabındaki fotoğrafları için nasıl editleme ve düzenleme yaptığını anlattığı videoları da bulunmaktadır. Youtube kanalında, tatil, gezi, makyaj, moda ve daha bir çok konu hakkında videolar hazırlamaktatır.

En son ünlü sosyal medya fenomeni Ahmet Aksöz ile beraber BluTV’de yayınlanan bir programın sunuculuğunu da yapan Çetinkaya’nın sunduğu program gezi, yemek ve sohbet üzerine olan ‘Kafayı Yersin’ formatında bir programdır.

Sevgilisi var mı? varsa kim?

Türk televizyon dünyasının yakından tanıdığı dizilerin yakışıklı oyuncusu Burak Yörük ile sevgili oldukları belirtilmektedir. Medyaya yansıyan birlikteliğinin mutlu bir şekilde sürdüğü belirtilmektedir.

Çetinkaya’nın günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 161bin civarındadır. Youtube video kanalında ise abone sayısı 57,7 B civarında…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz