Sheldon Adelson

Amerika Başkanı Trump tarafından Amerika’nın İsrail Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararının arkasında olduğu yönünde bilgiler ile gündeme gelen Sheldon Adelson, Amerika’nın en büyük kumarhane şirketi olan Las Vegas Sands’ın sahibidir.

Kumarhane işleterek edindiği ve kazandığı paralar yaptığı yatırımların ardından 2018 yılı itibariyle net servetinin 42,8 milyar USD olduğu açıklanmıştır. Amerika’nın en büyük üçüncü zengini olan Sheldon Adelso’nun Büyükelçiliğin taşındıktan sonra Kudüs’teki açılışa tekerlekli sandalyesi ile katılmış ve mutlu hali dikkatleri çekmiştir.

Amerika’da Cumhuriyetçi Parti’nin neredeyse tüm kampanya giderlerini ve yaptığı desteği ile ülkesinde sıkça adından söz ettiren Yahudi Milyarder, İş adamı, Sheldon Adelson 4 Ağustos 1933 yılında Amerika, Boston’da dünyaya gelmiştir.

Dünya’da her yerden ulaşmaya çalıştığı İsrail’li gençleri ücretsiz olarak İsrail’e geziye götürmek için Birthright İsrael programına 100 Milyon dolar bağış yapmıştır. Ayrıca Kudüs’te bulunan Holokost müzesi Yad Vaşem’e 25 milyon Dolar, FIDF’e 5,2 milyon dolar vermiş, Amerika’da bazı üniversitelerde yapılan İsrail karşıtı boykot çağrılarını engellemek için 20 Milyon Dolar toplamış ve zirvede yer almıştır.

ilk evliliğini 1988 yılında Sandra Adelson ile gerçekleştirmiş, ardından ikinci evliliğini ise 1991 yılında Miriam Ochsorn ile yapmıştır. Sheldon Adelson’un ikinci evliliğinden Mitchell, Shelley ve Gary isimlerinde üç çocuğu vardır.

1 Yorum

  1. Bre alçak Netenyahu, Simona Frankel, Sheldon Adelson ve Diğer destekçileri çocuk diyoruz/diyorsunuz sonra da terörist diyorsunuz. Ağzınızın dediğini kulağınız işitmiyor bile. Şartlanmışsınız bir defa vurup-kırmaya öldürmeye, KATLETMEYE, KATİL SÜRÜLERİ…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz