Shahid Khan

Shahid Khan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? serveti ne kadar? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Dünyanın en zengin iş adamları arasında yer alan Shadid Khan’ın 2018 yılı itibariyle net servetinin miktarı 7,2 milyar Amerikan Dolarıdır.

Kurmuş olduğu Flex-N-Gate şirketi Otomotiv sektöründe dünyanın en büyük yedek parça tedarikçisidir.

Yoksul bir ailenin evladı olarak 1950 yılında dünyaya gelen Pakistan Lahor, asıllı iş adamı, Amerika’ya adım attığında saati 1 Dolar’a bulaşık yıkadığını aynı zamanda Üniversite eğitimini sürdürdüğünü dile getirmiştir. Eğitim döneminde şimdiki sahip olduğu şirkette çalışmaya başlamış, ardından 13 yıllık çalışma sonucu banka kredisi kullanmış ve o döneme kadar biriktirdiği paralar ile 1980 yılında şirketi satın almıştır.

Günümüzde iş dünyasının yanı sıra spor ilede ilgilenen Shadid Khan NFL takımlarından Jacksonville Jaguars ve İngiltere championship ligi ekiplerinden Fulham’ın sahibi olarak spor dünyasındada yer almaktadır.

Ann Carlson ile evlidir, bu evliliğinden Shanna isminde bir kızı ve Tony Khan isminde bir oğlu vardır. Yengeç burcudur.


Shahid Khan 2018 yılında ise İngiliz futbolunun evi olarak belirtilen Wembley Stadını 5,6 milyar TL’ye satın alacağı yönünde haberlerle gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz