Sezgin Alkan

Sezgin Alkan müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında hayranları tarafından kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, müzik kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen Sezgin Alkan müzisyen, piyanist ve besteci kimliği ile tanınmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan başarılı isim, 2008 yılından bu yana Cem Adrian ile birlikte çalışmaktadır. 2008 senesinde 2. side çıkan olan Essentials, Seçkiler isimli albüm çalışmalarında yer almıştır.

2018 yılında ilk solo albümü Değerli Siyahım müzik severler ile buluşmuştur. 1 yıl sonra ise 2019’da Hatıra Notları, yine aynı sene Gölgem isimli albüm çalışmalarını müzik severler ile buluşturmuştur.

Bugüne kadar bir çok sanatçı ile birlikte çalışmıştır. Bu isimlerden bazıları ise Manuş Baba, Ceylan Ertem, Halil Sezai, Şanışer, Pamela Spence, Mercan Dede, Eda Baba ve Çağan Şengül.

2020 yılının Ekim ayında Cem Adrian ile beraber Hatırla adlı bir tekli çalışmanın altına imzasını atmıştır.

Sezgin Alkan albümleri;

2018 – En Değerli Siyahım
2019 – Hatıra Notları
2019 – Gölgem

Tekli çalışmalarından bazıları ise Halil Sezai ile Unutama Beni, Eda Baba ile Mağusa Limanı, Çağan Şengül ile Beni Sen Kurtar ve Mercan Dede ile de Uzak. Maalesef henüz boyu, kilosu ve aslen nereli olduğu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz