Sezai Bacaksız

0

Sezai Bacaksız kimdir? Sezai Bacaksız Forbes’ın 2013 listesinde 29. sırasında yer almasına rağmen son güncel forbes milyarderler listesinde 1369. oldu. Sezai Bacaksız hakkında bilinmeyenler ve biyografisi.

Sezai Bacaksız Kimdir? Serveti

1950 yılında dünyaya geldi. Yazılan bilgilere göre 17 yaşında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden Makine Yüksek Mühendisi unvanıyla mezun oldu. Daha sonra Ege Üniversitesi‘nde Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde master yaptı.

Kendisi gibi iş insanı olan Nihat Özdemir ile Limak Holding’in ortağıdır. Kendisi burada Limak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini üstlenmektedir.

27 yaşında daha önceden kurmuş olduğu LİMAK İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi tamamen bitirdi. İnşaat sektöründe başlamasına rağmen turizm, havayolu, su yolu gibi sektörlere de el attı.

3 büyük şehirde otelleri olan Sezai Bacaksız’ın sadece 3 otelinin toplamının 716 milyon lira civarında olduğu biliniyor.

Sezai Bacaksız Forbes’ın “En zengin 100 Türk” 2013 listesinde 1.2 milyar dolar servetiyle 29. sırada yerini gururla aldı.

Bir zamanlar Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz’ün düzenlemiş olduğu iddianame de 27 yıla kadar hapis istendiği biliniyordu. Hakkında birçok suçlamaya yer verildi. Bunlardan bazıları şu şekilde ”Yapılacak olan operasyonun bilgisini önceden almak, yapılan yolsuzluğun üzerine örtmek, rüşvet anlaşmasına ortak olma ve yapılacak ihaleye hile karıştırmak…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz