Şeyma Ercan

Şeyma Ercan hakkında merak edilen voleybol kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? kısaca voleybol hayatı ve biyografi bilgileri.

A Milli Bayan Voleybol Takımı smaçörlerinden olan Şeyma Ercan 1994 yılının Temmuz ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Burcu Yengeç, boyu 1.87 cm, kilosu ise 75’tir.

2005 senesinde Gazi Üniversitesi Voleybol takımında oynamaya başlamış 2009 senesinde ise A Takım kadrosuna dahil olmuştur. 2011 yılına kadar Ankara Gazi Üniversitesi Spor Kulübü bünyesinde voleybol hayatını sürdürmüş ve Beşiktaş takımına transfer olmuştur. Ardından sırası ile Bursa Büyükşehir Belediyespor, Eczacıbaşı VitrA, Fenerbahçe ve Beşiktaş takımlarında oynayan Milli Voleybolcu 2018 senesinde ise Türk Hava Yolları takımının kadrosuna dahil oldu.

2011 yılında Dünya ve Avrupa Şampiyonu, Gençlik Olimpiyat 3. sü olan Genç Milli takım kadrosunda yer aldı. Bir gün voleybol oynayan büyüklerini izlemeye gitmiş ve ilk antrenörü olan Elif Öz’ün sende voleybol’a başla demesi ile spor dünyasına giriş yapmıştır. 2009 yılında henüz 15 yaşında iken 2. Lig’de A Takım’da oynadı. En beğendiği ve takip ettiği voleybolculardan birisi ise Liubov Sokolova’dır.

Şeyma Ercan günümüzde Türk Hava Yolları takımının yanı sıra Türkiye Bayan A Milli Voleybol takımında da başarı ile kariyerini sürdürmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz