Şeyma Döğücü

Şeyma Döğücü 2019 yerel seçimleri sonucunda İstanbul Sancaktepe AK Parti Belediye Başkanı seçilen isim olmuştur. Merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitim hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

1965 yılında aslen Çorum’da dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü memleketinde, Çorum İmam Hatip Lisesini tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaya başlamıştır.

Gönüllü olarak günümüze kadar bir çok vakıf ve sivil toplum kuruluşunda çalışmaları gerçekleştirmiş, yönetim kurulu üyeliklerinde yer almıştır. Bazıları; Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı.

Ayrıca İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Grubu ve Hukukun Üstünlüğü Grubu ile birlikte çalışmalarda yapan Şeyma Döğücü, AK Parti kurulduktan sonra 2002 yılında İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasi hayata atılmıştır. Parti bünyesinde, İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı. 2009 Yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi seçildi. 2013 ve 2014 yılları arasında Türkiye’nin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığını üstlenmiştir. AK Parti İl Kongresi’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak ta görev yapmıştır.

2019 yerel seçimlerinde ise AK Parti Sancaktepe Belediye Başkanı olan Şeyma Döğücü evli ve üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz