Seyithan İzsiz

Seyithan İzsiz Delta İzsiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı. İYİ Parti İstanbul 3. bölge 2. sıradan milletvekili adayı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Seyithan İzsiz Kimdir?

Seyithan İzsiz iş insanı, siyasetçi, politikacı, Siyaset Bilimci. İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur. İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır.

Seyithan İzsiz Nereli?

Seyithan İzsiz aslen Van’lıdır. Van’ın Çatak İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Çok küçük yaşlarda iş hayatına atılan İzsiz’in çocukluk yılları ekonomik sıkıntılarla geçmiştir. Kendi şirketini kurmadan önce Dominos Pizza ve Pizza Hut gibi şirketlerde Restoran Müdürü ve Bölge Müdürü gibi görevlerde bulunmuştur.

Ailenin en büyük erkek çocuğudur.

Seyithan İzsiz Ne İş Yapıyor?

Seyithan İzsiz, 2000 yılında günümüz itibariyle Dünya’nın 150 noktasında satış ofisleri olan ve kendi alanında Türkiye’nin en büyük projelerine imza atan Delta Holding’in temelini atmıştır. Delta Holding İnşaat, Mobilya, Otel işletmeciliği ve Restoran işletmeciliği alanlarında faaliyet göstermektedir.

2007’de T.B.M.M Dergisi tarafından yılın kurumu, 2015’de Delta Deluxe Projeleri ile yılın projesi ve 2021’de Delta Dubai Towers-Waterpark Projesi ile yılın en iyi karma konut projesi ödüllerini almıştır.
Seyithan Izsiz4 jpg
Siyaset Hayatı:

Başarılı iş hayatı ile birlikte Siyaset ve Sivil Toplum kuruluşlarında da aktif rol almaktadır. 2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kollarında siyasete başlamıştır. Gençlik Kolları ve Ana Kademe İlçe Başkan Yardımcılığı, 2009 yılında Beylikdüzü Belediye Başkan A. Adaylığı, 2014 yılında Beylikdüzü ve İ.B.B Meclis Üyeliği, 2018 yılında Milletvekili A. Adaylığı, 2019 yılında Esenyurt Belediye Başkan A. Adaylığı bulunmaktadır.

2 Dönem İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği yapan İzsiz, günümüzde de İTO Komite Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Başkanlıkları, Üyelikleri:

Van Federasyonu Kurucu Başkanı.
Doğu-Güneydoğu Üst Çatı Kuruluşu Başkan Yardımcılığı.
Van Spor Kulüp Başkanlığı.
Beylikdüzü Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı.
xEsenyurt İl Dernekler Birliği Üyeliği.
Beylikdüzü Gönüllüleri Vakfı Kurucu Başkanı.
İstanbul Doğu-Güneydoğu Federasyonu Kurucu Üyeliği.

Evli ve 3 çocuğu vardır. 2023 genel seçimlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in, partisinin İstanbul 3. bölge 2. sıradan milletvekili adayı olduğu açıklanmıştır. Son dönemde verdiği burs ile gündeme gelmiş, bu konu hakkında bundan sonrada kimliğine bakmadan burs vermeye devam edeceğim açıklamasında bulunmuştur.

Resmi instagram hesabı @seyithanizsiz resmi twitter hesabı ise @Seyithanizsiz ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz