Seyhan Avşar

Seyhan Avşar son dönemlerde katıldığı programlarda siyaset ve politika ile ilgili yaptığı açıklamalar ve yorumlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise ekran severler bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Seyhan Avşar Kimdir? Aslen Nereli?

1991 yılında dünyaya gelen Seyhan Avşar muhabir ve gazeteci olarak kariyerini sürdürmektedir. Aslen Bitlis doğumlu olan Avşar, katıldığı televizyon programlarında yaptığı politika ve siyaset içerikli açıklamalar ile gündeme gelmektedir.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Bitlis’te tamamlamıştır. Ardından Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümlerinden başarı ile mezun olmuştur.

İstanbul Üniversitesi’nde öğrencilik döneminde stajer olarak Cumhuriyet Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır. 7 sene kadar Cumhuriyet Gazetesi bünyesinde adliye muhabiri olarak görev yapmıştır.

2022 senesinde ise Halktv.com.tr bünyesinde çalışmaya başlamıştır.

2018 senesinde, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenmiş olan, Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri yarışmasında eğitim dalında.
2019 yılında ise İstanbul Gazeteciler Derneği’nin (İGD) haber ödülüne layık görülmüştür.
Ayrıca, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik ödülünün yanı sıra, Metin Göktepe gazetecilik ödülüne de layık görülen isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz