KimNereli.net

Seyfettin Selim

Seyfettin Selim Kimdir?

Seyfettin Selim
Gerçek adı: Seyfettin Selim
Doğum Tarihi: 01/08/1967 (52 yaşında)
Burç: Aslan
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: Kaynarca Sakarya

Seyfettin Selim Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

1967 yılında dünyaya gelen iş adamı Seyfettin Selim, aslen Sakarya Kaynarca (Şeyhler) İlçesi Yeşilova Köyünde doğmuştur. Çiftçi bir ailenin evladı olan Seyfettin Selim, küçük yaşlarda inşaat sektöründe işçi olarak çalışmaya başlamış, ustabaşı, kalfa ve taşeron olarak iş hayatını sürdürmüştür.

Bu bilgi ve tecrübesi ile daha sonra müteahhit olarak ticaret hayatına atılmış, 1997 yılının Mayıs ayında Selim İnşaat Gıda ve San. Tic. LTD. Şti’ni kurmuştur. Kısa bir zaman diliminde büyük projelerin altına imzasını atmıştır.

Günümüzde iş hayatının yanı sıra bir çok kuruluşun yönetim kurulu başkanlığını, üyeliğini ve murahhas üyeliğini sürdürmektedir. Ayrıca Hadımköy sanayici ve iş adamları derneği üyesi ve Anadolu Aslanları İş Adamları derneği üyeliği de mevcuttur.

Diğer bir yandan futbol ile birlikte 5 sene yağlı güreş ağalığı, güreş müsabakaları ve kickboks müsabakaları sponsorluğu yapmıştır. Halen Kırkpınar Ağalığını sürdürmekte olan Seyfettin Sakarya Kaynarca İlçesinde, Endüstri Meslek Lisesi, Seyfettin Selim Kulaklı İlköğretim Okulu, Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulu ve Seyfettin Selim Uygulamalı Bilimler Fakültesi olmak üzere 4 okulu kendi imkanları ile yapmış ve hem eğitime ciddi katkılarda bulunmuş hem de memleketine olan vefa borcunu ödemiştir.

Ayrıca diğer bir çok eğitim kurumlarına da desteklerini sürdüren başarılı iş adamı, doğup büyüdüğü Kaynarca Yeşilova köyü’ne camii ve ikamet ettiği yer olan Arnavutköy Yeşilbayır camii’ni yine kendi imkanları ile ülkemize kazandırmıştır.

Spor dünyasında etkin olarak faaliyetlerini de sürdüren Seyfettin Selim Büyükçekmece Spor Kulubü Başkanlığı, Sakarya ve Körfez kulüplerde başkanlık ve yöneticilik, Hadımköyspor Kulübü başkanlığı yapmıştır. Hadımköy’de başkanlık yaptığı dönem içerisinde minik, yıldız ve profesyonel futbolu kapsayan ve sporcuların ayrı kalabilecekleri şekilde 1. Sınıf otellerde bulunabilecek konfora sahip odaların ve sosyal kültürel amaçlı bölümlerin bulunduğu Seyfetttin Selim Spor Kompleksi’nide yine kendi imkanları ile hizmete sunmuştur.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Seyfettin Selim
Gerçek adı: Seyfettin Selim
Doğum Tarihi: 01/08/1967 (52 yaşında)
Burç: Aslan
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: Kaynarca Sakarya
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

403.804 kez okundu

2.

Beren Saat

394.947 kez okundu

3.

Fuat Güder

316.629 kez okundu

4.

Tarık Akan

296.962 kez okundu

5.

Tarkan

232.005 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

228.593 kez okundu

7.

Volkan Demirel

225.349 kez okundu

8.

Azad Yılmaz

200.169 kez okundu

9.

Emre Mor

200.153 kez okundu

10.

Ersay Üner

195.754 kez okundu