Sevilay Gültekin

Sevilay Gültekin Gönül Dağı Meryem karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sevilay Gültekin Kimdir? Biyografi Bilgileri

Oyuncu olarak rol aldığı başarılı yapımlar ile adından söz ettiren Sevilay Gültekin’in doğum tarihi 1997’dir. Eğitim hayatını İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ayrıca oyunculuk üzerine bir çok eğitim almıştır. Maalesef henüz doğum tarihi ve aslen nereli olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır.

Eğitimleri:

Dialog Anlatım İletişim – Profesyonel Oyunculuk Eğitimi
Beyti Engin ile Karakter Tasarım Atölyesi
No10 Studios Metin Balekoğlu ile Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi.

Güzel oyuncu Hasan Güngör Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Oyunculuk eğitimleri sonrasında Garnier ve Denizbank reklam film çalışmalarında yer almıştır. Bazı kaynaklara göre tuttuğu takım Galatasaray’dır. Boyu ve

Sevilay Gültekin Oynadığı Diziler:

Yeni Gelin – 2018 (Turist Anna)
Elimi Bırakma – 2019 (Sumru)
Gönül Dağı – 2021 (Meryem)
Diriliş Ertuğrul
Fazilet Hanım ve Kızları
Lise Devriyesi
Arka Sokaklar.

Gönül Dağı adlı dizide Gülsim İlhan Ali, Berk Atan, Utku Ateş ve Ecem Özkaya gibi isimler de rol almıştır.

Ayrıca 2018 yılında Sevgili Doktor isimli tiyatro oyununda (Generalin Eşi) olarak sahne almıştır. Resmi instagram hesabını @sevilay.gultekinn kullanıcı ismi ile kulllanmaktadır.

İngilizce ve Azerice dillerini bildiği belirtiliyor. Doğu, laz, ege şivesi yetenekleri arasında yer alıyor. Ayrıca futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, modern dans ve bisiklet ile yakından ilgilendiği belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz