Sevde Zehra Yıldırım

Sevde Zehra Yıldırım hakkında bir çok soru merak konusudur. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, tiyatro ve oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Şubat ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Zehra Yıldırım aslen Ankara doğumludur. Burcu kova, boyu 1.75 cm, kilosu ise 57’dir.

Eğitim hayatı;

Haliç Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü mezunudur. Üniversite eğitiminin yanı sıra Atilla Gündoğdu’dan da Şan eğitimi aldığı belirtilmektedir.

Bugüne kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Sahne aldığı bazı tiyatro oyunları ise, Deli Dumrul, Keşanlı Ali Destanı ve Cimri.

Oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra bir çok özelliğe sahip olan güzel oyuncu İtalyanca bilmektedir. Ayrıca bale, piyano, tango, yoga, şarkı söylemek, Wing Chun ve jazz gibi bir çok yeteneğe sahiptir.

Sevde Zehra Yıldırım oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini Star Tv ekranlarında yayınlanan Benim Tatlı Yalanım isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Zehra Yıldırım bu dizide Canan karakterine hayat vermiştir. Dizi’de Aslı Bekiroğlu, Furkan Palalı, Ahmet Saraçoğlu ve Cem Zeynel Kılıç gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Levent Ünalan Talent Management & Casting Director bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz