Sevda Noyan

Sevda Noyan oyuncu, tiyatrocu, yazar sanatçı Münib Engin Noyan’ın eşi. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı, çalışmaları ve biyografi bilgileri.

Sevda Noyan Kimdir?

Sevda Noyan gazeteci, yazar, araştırmacı. İlk evliliği öncesinde soyadı Köse’dir, çok eski yıllarda Ege Tv’de makyözlük yaptığı belirtilmektedir. Daha sonra Ege Tv’de Genel Müdür asistanı olarak çalışmış, makyözlük yaptığı dönemler için cahiliye dönemi ifadesini kullanmıştır.

Sevda Noyan Nereli?

Sevda Noyan İzmir doğumludur. Aslen Yunanistan Göçmeni bir ailenin evladı olarak İzmir’de doğmuştur.
sevda noyan1 jpg

Sevda Noyan Kaç Yaşında?

Sevda Noyan 59 yaşındadır, doğum tarihi 1964, doğum yeri İzmir.

Sevda Noyan Eşi Kim?

Sevda Noyan ünlü isim Münib Engin Noyan ile evlidir. Üç kız torun anneannesi’dir. Daha önce İzmir’li Massimo Reggio ile evlenmiş ardından ayrılmıştır.

Kısaca Hayatı, Çalışmaları

Sevda Noyan Ege Tv’de çalıştıktan sonra Bursa Olay Tv’de çalışmaya başlamış ardından bir yerel radyonun yöneticiliğini üstlenmiştir. 1996 senesinde Bursa’ya yerleşmiştir. Bursa Olay Tv’de çalıştıktan sonra yerel bir radyonun da yöneticiliğini yapan Noyan, aynı zamanda Şapka isimli bir kitap da yazmıştır. Ülke TV’deki programda “Aktivist-Yazar” olarak yer almıştır.

1999 senesinde Bursa Hakimiyet Gazetesi’nde Magazin Müdürü olarak çalışan Noyan, daha sonra Bursa’da bir ajansta çalışmaya başlamıştır. Geçmiş dönemde yine Bursa’da Taksi Bursa isimli bir dergi çıkarmıştır. Ardından Bursa Altıparmak’ta Dönence’de Halkla İlişkiler Müdürü olarak çalışmaya başlayan Noyan, Samanyolu televizyonunda “Kapılar ve Köprüler” programını yapmakta olan Engin Noyan ile tanışmıştır.

Kader Derneği kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. Gençlik yıllarında 28 Şubat sürecinde başörtülü üniversite öğrencilerine karşı düzenlenen gösterilerde yer aldığını dile getirmiştir. Hatta “Hadi İran’a sloganları’na da eşlik ettiğini belirtmiştir.

8 Mayıs 2020 tarihinde Ülke TV’de Esra Elönü ile yaptığı programda açıklamaları ile uzun süre gündeme gelmiş, hakkında dava açılmıştır. “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda donanımlıyız” sözleri büyük tepki çekmiştir. Daha sonra dava kapatılmış, Noyan ise şu açıklamalar da bulunmuştur.

“Lüzum üzerine açıklıyorum. Konuşmam şu şekilde fetö tekrar darbeye kalkışırsa bu kez hak ettikleri cevabı vereceğiz ve hepimiz buna hazırlıklıyız. Kurtulamazlar lideriminiz yanındayız dedim. Hala söylediklerimin arkasındayım sözlerimi çarpıtıp saldırıyorlar. Korkmuyorum.”

Resmi twitter hesabı @sevdanoyan resmi instagram hesabı ise @ayse_sevda_noyan_ ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz