Sevda Karabulut

Sevda Karabulut Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Emanet isimli dizi de Aynur karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sevda Karabulut Kimdir?

Sevda Karabulut oyuncu ve tiyatrocu. Müjdat Gezen Kültür Merkezi Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır. Ayrıca Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.

İlköğretim eğitimini Aydın, Ortaokul tahsilini de İstanbul’da tamamlamıştır.

Sevda Karabulut Nereli?

Sevda Karabulut aslen Aydın doğumludur. Ortaokul döneminde İstanbul’a taşınmıştır.

Sevda Karabulut Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Sevda Karabulut 33 yaşındadır. Doğum tarihi ise 1989.

Sevda Karabulut Boyu, Kilosu

Sevda Karabulut 1.60 cm boyundadır, kilosu ise 46.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @sevdaakarabulut ‘dur.
Sevda Karabulut
2014 senesinde Adana Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Karabulut, Edip Tümerkan’ın yönettiği Çöplük ve Gökhan Doğan’ın yönettiği Yarınlara Geç Kalmadan isimli oyunlarında sahne almıştır. Daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Özer Tunca’nın yönettiği Küçük Karabalık isimli çocuk oyunu için sahneye çıkmış, 2015 senesinde Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyuncu olarak çalışmaya başlamıştır.

Günümüze kadar bir çok reklam film çalışmasında yer almış, günümüzde sinema ve dizi oyunculuğu ile kariyerini sürdürmektedir.

Sevda Karabulut Oynadığı Diziler

Sevda Karabulut en son Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Emanet isimli dizi de Aynur karakterini canlandırmıştır. Dizi de ayrıca Burhan Ökmen, Halil İbrahim Ceyhan, Nana Stambolishvili, Sıla Türkoğlu, Berat Rüzgar Özkan, Melih Özkaya, Gülderen Güler, Gülay Özdem ve Tolga Pancaroğlu gibi isimler de rol almıştır.

Öncesinde rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Ferhat ile Şirin
Seksenler
Kertenkele
Hatırla Sevgili
Emanet

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz