Sevcan Yaşar

Sevcan Yaşar aslen nereli? boyu, kilosu, eğitimi, oynadığı diziler ve daha bir çok soru ekran severler tarafından merak edilmektedir.

1990 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiştir. Burcu Yay’dır. Güzel oyuncu Sevcan Yaşar Ortaokul’da iken drama dersleri almıştır. O dönemde komedi oynamıştır. O yaşlardan beri oyunculuk ile ilgilendiğini ancak ailesinin isteğini yerine getirmek için Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümünü okuduğunu dile getirmiştir. Daha sonra oyunculuk dünyasına giriş yapabilmenin önünü açmak için modellik yarışmasına girmeye karar vermiştir.


23. Miss Model of Turkey yarışmasında 1. olmuştur. Ülkemizi daha sonra Çin’de, Miss Model Of World yarışmasında temsil etmiş ve kainat güzeli seçilmiştir. Boyu 1.78 cm, kilosu ise 62’dir.

Günümüzde ise yine eğitim hayatını oyunculuk ile birlikte sürdürmekte ve Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okumaktadır.

Sevcan Yaşar estetikli mi?

Küçükken tekvando sporu ile uğraşmıştır. O yüzden çok tekme yediğini, bu nedenle burnunda yamukluk olduğu daha sonra hem sağlık hemde estetik açıdan güzel görünmesi için burun operasyonu geçirmiştir. Abartıya kaçmamak şartı ile estetiğe karşı değildir. Ayrıca hentbol takımında yer almış, şimdilerde cardio, plates ve yüzme sporları ile uğraşmakta, kışın ise snow board yapmaktadır. Genellikle meyve, sebze ve balık ağırlıklı beslenmekte, ceviz yağı, zeytin yağı ve Hindistan cevizi yağı dışında yağ kullanmamaktadır.

Oyunculuk dışındaki vaktini, konservatuvar eğitimi ile birlikte, spor, kitap okumak, sahilde paten kaymak, yürüyüş yapmak, meditasyon ve fırsat buldukça tiyatro izleyerek geçirmektedir.

Sevcan Yaşar oynadığı diziler ve sinema filmleri;

2002 yılında Böyle Bitmesin dizisi ile birlikte oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Ardından Aramızda Kalsın, Kayıp Şehir, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bahtiyar Ölmez ve Erkenci Kuş isimli dizilerde oynamıştır. Ayrıca 2018 yılında İki İyi Çocuk adlı sinema filminde rol almıştır. Günümüzde Erken Kuş dizisinde Aylin karakteri ile oyunculuk hayatını sürdürmektedir.

Sevcan Yaşar baba tarafından aslen İzmir’lidir ve İzmir’de doğmuştur. Kendisi İstanbul’da, ailesi ise Balıkesir Ayvalık’ta yaşamaktadır.

Son olarak 2018 yılında verdiği bir röportaj’da uzun süredir sevgilisi olmadığını, sadece okul ve oyunculuk kariyerine odaklandığını belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz