Sevcan Sini

Sevcan Sini hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler nelerdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılında dünyaya gelen Sevcan Sini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. Boyu 1.68 cm, kilosu ise 45’tir.

Sinema ve dizi öncesinde sahne aldığı tiyatro oyunları ile dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu günümüzde oyunculuk çalışmalarını Levent Ünalan Talent Oyunculuk Ajans’ına bağlı olarak sürdürmektedir. Ayrıca Tiyatro Motto’da sahne aldığı ve tiyatro hayatını sürdürdüğü belirtilmektedir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Kanal D ekranlarında yayınlanan Zalim İstanbul isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi’de Nedim Karaçay (Berker Güven) ‘in psikiyatrist’i Oya karakterini canlandırmıştır. Dizi’de ayrıca Fikret Kuşkan, Mine Tugay, Sera Kutlubey, Bahar Şahin ve Deniz Uğur gibi isimler yer almıştır.

Ayrıca 2017 yılında vizyona giren Lanet : Ervah Cinleri isimli sinema filminde rol almış ve Feyza karakterine hayat vermiştir. Sevcan Sini tüm bunların yanı sıra Şan, dans, eskrim ile birlikte Azerice diline hakimdir. Son olarak yaşantısını İzmir’de sürdürdüğünü de belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz