Serra Tankal

Serra Tankal rol aldığı Dünyayla Benim Aramda isimli dizi ile dikkat çekmiştir. Güzel isim hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, eğitimi, oynadığı diziler, hayatı ve biyografi bilgileri.

Serra Tankal Kimdir?

Serra Tankal oyuncu, tiyatrocu ve yoga eğitmeni. İstanbul Aydın Üniversitesi mezunudur. Güzel isim yogaya olan ilgisi nedeni ile bir dönem Hindistan’da bulunmuş, Ashtanga Yoga konusunda çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2018 yılından bu yana tiyatro, sinema ve diziler de rol alan Tankal en son Dünyayla Benim Aramda isimli dizi de Esra karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce Sürgün, Seksen Günde Dünya Turu, Medeniyet Tiyatrosu, Tatar Çölü, Alaaddin’in Müzikali, Kadınlar Filler ve Saireler isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Trendyol reklam filminde yer almıştır.

Yoga ile 2016 senesinde tanışmıştır. Her geçen gün bağını artırdığı yogayı yolculuğunu derinleştirmek için 2017 yılında Ürün Kurtiç ile Yogaşala Yoga Allience onaylı 200 saatlik uzmanlaşma programını tamamlamıştır. Ayrıca Ashtanga yoga pratiğine yönelmiş ve hayatının parçası haline getirmiştir.

2018 senesinde, Hindistan’ın Karnataka eyaletinin Mysore şehrine giderek R. Sharath Jois’in annesi Saraswathi Jois’in Shala’sında pratiğini uygulamıştır. 2019 yılında Canan Özalp ile 80 saatlik Ashtanga mentorluk programına katılan Tankal ayrıca, Dylan Bernstein, Petri Raisanen, Lucas Carvalho, Oswald Li gibi çok değerli uzmanlarla çalışıp atölyelerine katılmıştır. Oyunculuğun yanı sıra Ashtanga yoganın dönüştürücü etkisine inanmakta, seanslarında nefes ile asananın gücünü harmanlayarak aktarabilmeyi amaçlamaktadır.

Tiyatro Oyunları

Kadınlar, Filler ve Saireler (Oyuncu) (2020)
Alaaddin’in Müzikali (Oyuncu) (2019)
Tatar Çölü (Oyuncu) (2019)
Medeniyet Tiyatrosu (Oyuncu) (2012)
Seksen Günde Dünya Turu (Oyuncu)
Sürgün (Tahsin’in Eşi Suzan)

Oynadığı Diziler

Serra Tankal Dünyayla Benim Aramda dizisinde Esra karakterini canlandırmıştır. Ayrıca dizi de Hafsanur Sancaktutan, Demet Özdemir, Buğra Gülsoy, Metin Aldülger, Gözde Demirtaş, Ceylan Dizdar, Zerrin Tekindor, Melisa Döngel, İbrahim Selim ve Ali Yoğurtçuoğlu gibi isimler de rol almıştır.

Dünyayla Benim Aramda (Esra) (2022)
Cenk Durmazel: Kentsel Gidişim (Kısa Video) (2018)

Resmi instagram hesabında şu açıklamalar mevcuttur. Ashtanga Yoga Teacher – Practitioner. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @serratankal ‘dır.

Maalesef güzel oyucunun boyu, kilosu, doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz