Serra Pirinç

Serra Pirinç oyunculuk dünyasının başarılı isimlerindendir. Güzel oyuncu hakkında ise ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler gibi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serra Pirinç Kimdir? Nereli?

1997 yılının haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen doğma büyüme Yalova’lıdır. Ailesi ile birlikte Yalova’da yaşadığı dönemde oyunculuk kariyeri için İstanbul’a taşınmıştır. Aslında bir röportaj’da İstanbul’a üniversite eğitimi için geldiğini menajerinin Instagram’da gezinirken kendisini fark edip mesaj attığını ve ofise çağırdığını belirtmiştir. Ardından ailesi ile menajerinin tanıştığını ve ikna olduklarını belirtmiştir.

Tiyatro Teras Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Küçükken kendisini her zaman ekranlarda hayal ettiğini belirtmiştir. İlgisinin o şekilde başladığını çok sevdiği bir yakın arkadaşı sayesinde başlamış ardından Şükrü Çavuşay ile tanışmış ve oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

Oyunculuk için her şeyden vazgeçip, yıllarını harcayabileceğini sözlerine ekleyen Aleyna Serra Pirinç, Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü mezunudur.

Serra Pirinç Boyu, Kaç Yaşında? Sevgilisi:

Boyu 1.68 cm, kilosu 50, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle 24 yaşında olan güzel oyuncu resmi instagram hesabını @serrapirinc olarak kullanıyor. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 426bin civarındadır. Hayvansever kimliği ile de tanınan güzel oyuncu tenis sporu ile de ilgilenmektedir.

Hakkında Gerçekler:

Koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Hayran olduğu ilk ünlü isim başarılı oyuncu Neil Patrick Harris’dir.

Gofret isminde bir köpeği vardır.

Gün içinde en çok kiminle mesajlaşıyorsun sorusuna erkek arkadaşım diye cevap vermiştir. Ancak sevgilisi kimdir? sorusu hakkında magazin gündemine yansıyan bir bilgi bulunmuyor.

Defalarca izleyebileceği dizi, How I Met Your Mother isimli dizidir.

Çalışmadığı günlerde, gün içinde en çok yaptığı üç şey. Uyuklamak, yemek yemek ve sinema, film izlemek.

Setteyken yaptığı üç şey ise kahve içmek, sohbet etmek ve sahnelere girmek. En çok kullandığı kelime evet. Şarkı söylemek mi? dans etmek mi? şarkı söylemek. En büyük korkusu karanlık.

Polisiye mi? bilimkurgu mu? Bilimkurgu.

Romantikmi komedi mi? dram mı? Dram.

Tarihte en çok canlandırmak istediği karakter güzel oyuncu Scarlett Johansson’in canlandırdığı Boleyn Kızı’dır.

Telefonunda en çok kullandığı uygulama instagram.

İnstagram da en çok baktığı takip ettiği hesap @9gag.

Sihirli Değneği olsa en çok yapmak istediği şey, Zamanda Yolculuk yapmak. 1960’lı yılların Amerikasını görmek istemiştir.

Aleyna Serra Pirinç Oynadığı Diziler:

Bizim Hikaye (Müjde), Kağıt Ev ve Vuslat (Ceylan Çağlar). İlk dizi oyunculuk deneyimini Bizim Hikaye isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve Müjde karakterini canlandırmıştır. Daha öncesindede sosyal medyada yayınlamış olduğu videolar ile tanınmıştır. Dizide Hazal Kaya, Burak Deniz, Reha Özcan, Nesrin Cavadzade ve Yağız Can Konyalı gibi ismiler de rol almıştır.


2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz