Serpil Yılmaz

Serpil Yılmaz son dönemde Halk Tv ekranlarında yorumları ile dikkat çekmiştir. Hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serpil Yılmaz Kimdir?

Serpil Yılmaz gazeteci, yazar. Moda İlköğretim Okulu ve Kadıköy Kız Lisesi’nde eğitim görmüştür. Ardından Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Mesleki kariyerine 1985 senesinde Güneş Gazetesi Ekonomi Gazeteciliği ile adım atmıştır.

Günümüze kadar Yeni Yüzyıl, Sabah, Milliyet ve Habertürk bünyesinde bir çok köşe yazısı kaleme almış, röportajları ile ekonomi dünyasında gündem yaratan haberciliğin önde gelen isimlerinden birisi olmuştur.

Ayrıca bir çok kez ödül almıştır.
serpil yilmaz1
İş dünyası (Ekonomi Gazetecileri Derneği, Anadolu Sanayicileri ve işadamları Derneği)
Sağlık (Türkiye Tabip Odaları Birliği )
İşçi Hakları (Ekonomi Muhabirleri Derneği)
Çevre (Türkiye Mimar Mühendis Odaları Birliği-Çevre Mühendisleri Odası) alanlarında yılın yazarı ödüllerinin sahibi olmuştur.

Eşitlik Yoksa Ölüm Var başlıklı makalesi ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ilk defa 2020 yılında belirlenen “Kadın güçlenmesi” kategorisinde “yılın yazarı” ödülünü almıştır.

Serpil Yılmaz, Toplumsal cinsiyet eşitliği savunucuları arasında yer almıştır.

2019 ve 2022 yılları arasında İş dünyası ve ekopolitik eksenli yazılarını Sözcü Gazetesi bünyesinde okurseverler ile buluşturmuştur. Yazarlığının yanı sıra kadın hakları alanında düzenlenen çok sayıda konferans, panel ve çalıştay da sunum yapmıştır.

Serpil Yılmaz Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) fahri üyesidir.

1989 senesinden bu yana beri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

Doğa hakları ve kız çocuklarının eğitim hakkı, kadın girişimciliğini destekleyen, cins kırımına karşı mücadele eden sivil topluma destek vermeyi sürdürmektedir.

Resmi twitter hesabı @SyilmazSozcu ‘dur. Henüz doğum tarihi, kaç yaşında olduğu ve aslen nereli olduğu gibi merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır. Mail iletişim bilgisi: serpilyilmaz@halktv.com.tr

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz