Serpil Gül

Serpil Gül rol aldığı Masumlar Apartmanı dizisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. 2022 yılında ise Atv ekranlarında yayınlanan Adı Sevgi isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serpil Gül Kimdir? Aslen Nereli?

27 Mart 192 tarihinde dünyaya gelen Serpil Gül aslen Rize’lidir ve Rize doğumludur. Tiyatro kökenli bir oyuncudur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Geçmişten günümüze bir çok bölgede sayısız tiyatro oyununda sahne almıştır. İlerleyen süreçte ise televizyon diziler ve sinema ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Resmi instagram hesabını @serpilgul316 kullanıcı ismi ile aktif olarak kullanmakta olsa da pek fazla paylaşım yaptığı söylenemez.

Oynadığı Diziler ve Canlandırdığı Karakterler:

2022 yılında Adı Sevgi isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan usta oyuncunun daha önce rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Adı Sevgi (2021)
Masumlar Apartmanı (Meryem 2020-2021)
Bir Umut Yeter (Hacer Özkan 2016)
Ölene Kadar (Sabiha Soysür 2016)
Rüzgarlı Sokak (Pervin 2013)
Benim İçin Üzülme (Meryem 2012)
Böyle Bitmesin
Hayata Beş Kala (Neriman 2011)
Yaralı Yürek (Cevriye 2007)
Kırık Kanatlar (Lena 2005)

Rol aldığı Adı Sevgi isimli dizi de Ozan Güçlü, Ece Koroğlu, Yunus Emre Yıldırımer, Hande Kaptan, Gizem Güneş, Asya Kasap ve Sıla Korkmaz gibi isimler de rol almıştır.

Sahne aldığı bazı Tiyatro oyunları ise, İhanet, Müfettişler ve Bernarda Alba’nın Evi.

Sinema, dizi ve tiyatro oyunculuğunun yanı sıra senarist olarak 2006 yılında Hisarbuselik isimli diziyi kaleme almıştır. Ayrıca Körfez adlı sinema filmde Nihal, Mucize adlı sinema filminde ise Güle’nin annesi rolü için kamera karşısına geçmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz