Serkan Tokat

Serkan Tokat hakkında merak edilen hakemlik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Mayıs ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Futbol dünyasının yakından tanıdığı eski hakemlerden Metin Tokat’ın yeğeni’dir. Yine akrabası olduğu Muammer Tokat ve Talat Tokat’ta eski hakemlerimizdendir. Baba tarafından aslen Siirt kökenlidir. Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Gazi üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

1998 yılında hakemlik kariyerine adım atmış, ilk profesyonel karşılaşmasını ise 18 Şubat 2001 tarihinde yönetmiştir. Süper Lig’e çıktığı sezon ise 2013 – 2014 sezonu olmuştur.

Tokat soyadı hakemlik kategorisinde en fazla hafızalarda yer edinen soyad olmuştur. Talat Tokat, Metin Tokat, Muammer Tokat ve günümüzde de Serkan Tokat.

2019 sezonunda Kasımpaşa A.Ş – İttifak Holding Konyaspor, Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş – Aytemiz Alanyaspor, Başakşehir – Antalyaspor, Altay – Trabzonspor, Yılport Samsunspor – Çaykur Rizesspor ve Göztepe – Galatasaray maçlarında görev yapmıştır. Ayrıca Bir çok karşılaşmanın da VAR Hakemi olarak görev almıştır.

Maalesef boyu, kilosu ve medeni durumu ile ilgili merak edilen diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz