Serkan Fıçıcı

Serkan Fıçıcı Akşam Gazetesi yazarı. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serkan Fıçıcı Kimdir?

Serkan Fıçıcı editör, muhabir, gazeteci, yazar. Kanal 7 bünyesinde gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Günümüz itibariyle Akşam Gazetesi Köşe yazarı olarak çalışmalarını sürdürmekte, ayrıca internet haber sitesi yönetimini üstlenmektedir.

Serkan Fıçıcı Nereli?

Serkan Fıçıcı aslen Sakarya doğumludur. Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Annesi emekli hemşire Halide Fıçıcı, babası ise emekli öğretmen İdris Fıçıcı’dır. Annesi Halide Fıçıcı 2015 yılında hayata veda etmiştir.

Serkan Fıçıcı Kaç Yaşında?

Serkan Fıçıcı 48 yaşındadır. Doğum tarihi 24 Mayıs 1975, doğum yeri Sakarya, burcu ise ikizler’dir.

Kısaca Hayatı

İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü Sakarya’da, Adapazarı Ahmet Akkoç İlkokulu’nda tamamlamıştır. 1996 senesinde Kanal 7 bünyesinde Gazetecilik mesleğine başlayan Fıçıcı, burada editör, muhabir, program sunucusu ve editör olarak görev yapmıştır.

2006 senesinde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2 sene görev yapmış ardından 2008 senesinde 24 TV’de çalışmaya başlamış 1 sene editörlük yapmıştır. Akif Beki‘nin Genel Yayın Yönetmenliğine atanması sonrasında, Haber Koordinatörlüğü ve 24 Haber merkezi yönetimini üstlenmiştir. Rahmetli Kadir Topbaş’ın da basın danışmanlığını yapmıştır.

Geçmiş dönemde İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nde danışmanlık yapan Fıçıcı, 4 sene basın danışmanlığı görevinde bulunmuş sonrasında Sakarya Belediyesi Basın Danışmanlığı görevini üstlenmiştir. En son Akşam Gazetesi Genel Yayın yönetmeni olan Fıçıcı, günümüzde Akşam Gazetesi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Resmi twitter hesabı @Serkan_Ficici ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz