Serkan Çolak

0

Serkan Çolak rol aldığı sinema ve diziler ile adından söz ettirmeyi başaran usta oyuncularımızdandır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Serkan Çolak aslen Malatya’lıdır, Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi’nde doğmuş, oğlak burcudur. Boyu ve kilosu gibi diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. 6 kardeş olan usta oyuncu ailenin en büyük evladıdır.

1995 senesinde İstanbul’a taşınmış, eğitim hayatının yanı sıra moda tasarımı ile ilgili çalışmalarını sürdürmüştür. 20 yıl gibi uzun bir süre profesyonel olarak moda tasarımcısı olarak çalışmıştır. İlerleyen süreçte oyunculuk ile ilgilenmeye başlayan Çolak, bir çok yönetmen, oyuncu ve oyuncu koçu’ndan oyunculuk eğitimleri almıştır. Halen de oyunculuk kariyerinin yanı sıra eğitim almaya da devam etmektedir.

Serkan Çolak oyunculuk kariyeri;

İlk sinema deneyimini Malazgirt 1071 isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiş bu filmde Danışment Gazi karakterine hayat vermiştir. Bu sinema filminin hemen ardından ise kariyerine Payitaht Abdülhamid isimli dizi ile devam etmiş ve bu dizide de Panait karakterini canlandırmıştır. Kısa süre içinde ise ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

En büyük hobileri ise at binme, kılıç kullanma ve ok atma’dır. Rol aldığı sinema ve diziler de ise sahip olduğu bu hobiler dolayısıyla zorluk yaşamamış aksine oyunculuk onun için daha da keyifli bir hal almıştır. Ayrıca yine hobileri arasında bulunan en büyük aktivitesi ise buz pateni. İlerleyen süreçte ise mesleği olması sebebi ile hem moda, hem de film ve dizilerde kendi tasarımları ile kariyerine devam etmek istemektedir.

Oynadığı sinema ve diziler;

2020 – Payitaht Abdülhamid (Panait)
2020 – Malazgirt 1071 (Danışment Gazi)

Günümüzde Hasan Güngör Management oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı ise günümüz itibariyle 28,1bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz