Şerife Aksoy

Şerife Aksoy Mersin Anamur’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış ardından Ankara Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olmuştur. 2009 yılında Temel Aksoy ile evlenmiştir. Zeynep ve Aslan isimlerinde iki evladı vardır.

İstanbul’da 6 sene İlkokul Öğretmenliği yaptı. Ardından İstanbul Le Cordon Bleu’de mutfak ve pasta şefliği bölümlerinde eğitim almış ve tamamlamış, öğretmenlik mesleğine veda ederek şefliğe adım atmıştır.

2014 yılında Bahçıvanlık kursunu bitirerek Edinburgh Royal Botanic Garden Bahçıvanlık sertifikasını almıştır. 2017 yılında ise İstanbul Permakültür Kolektifi eğitimlerine katılmış Permakültür tasarımcısı olmuştur.

Tüm bu çalışmalarının ardından 2017 yılında Bein Gurme isminde kanalı ile Şerife ile Yaşam adlı programlarını çekmeye başlamış ve evinde Şerife İle Bir Gün ismini verdiği yemek atölyeleri düzenlemeye başlamıştır. Zamanının büyük bir bölümünü yemeklerle ilgili okuma ve öğrenmeye harcayan Şerife Aksoy hem kendi ismini verdiği web sitesinde, hemde Youtube video kanalı ve İnstagram hesabı üzerinden paylaşımlarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz