Şerif Kayran

0

Şerif Kayran hakkında merak edilenler. Kimdir? kaç yaşında? aslen memleketi neresidir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1970 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Şerif Kayran Terazi burcudur. Memleketi aslen Diyarbakır Lice’dir. Fatih Paşa Mahallesinde yetişmiştir. İşçi bir ailenin 7 çocuğunun 5. ci çocuğu olarak doğmuş, İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Süleyman Nazif’te, Lise eğitimini ise Cumhuriyet Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Opera ve Güzel Sanatlar Akademisi Piyano ve Solpe Bölümünden mezun olmuştur.

Müzik ve şarkı sözü yazarlığına Lise döneminde merak sarmış, o dönemde okulun korosunda solist ve korist olarak yer almıştır. Ayrıca Dicle Üniversitesi Okutmanlarından Mesut Karabacak’tan Türk Müziği nazariyatı ve solpe temel bilgilerini edinmiştir. Diğer bir yandan ise Dimfon Derneği bünyesinde çalışmalarını sürdüren Sadık Ziytak’dan THM FOrm Bilgisi ve Repertuvar çalışmalarını devam ettirmiştir. Geçmişten günümüze bir çok sanatçının albüm çalışmalarında yer alan Şerif Kayran, süpervizör, yönetmen yardımcılığı ve koordinatör olarak ta görevler üstlenmiştir. Günümüze kadar 100 ‘den fazla eseri bir çok sanatçı tarafından seslendirilen Şerif Kayran 2014 yılında Kralsın / Hakkını Helal Et ve 2018 yılında Yeminim Var isimli albümlerin altına imzasını atmıştır. Yaşantısını İstanbul, Şişli’de sürdürmektedir.

Şerif Kayran bazı eserleri;

Bitmiyor Mapus, Vurulmuşum Ben, Neçe Neaçe, Vah Mala Mıne Vah, Kalbim Geçti Sana, Nakım Nakım, Yolundayam, Seni Malatya’ya Rezil Ederim, Bin Ben Kalırım, Sıkıntı Tınne, İnkar Etme, İhanet, Çavreşamın, Ben Sana Yandım, Dağlara, Deli Fırat, Gezer, Keje, Yaralım, Nerdesin.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz