Serhat İbrahimoğlu

0

Serhat İbrahimoğlu TVnet Yönetici, sunucusu. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serhat İbrahimoğlu Kimdir?

Serhat İbrahimoğlu gazeteci, sunucu, haber spikeri ve TVnet yöneticisi. Uzun yıllardır televizyon yayıncılığı ve haberciliği ile başarılı mesleki kariyerini sürdürmektedir.

Mesleki kariyerine 1997 senesinde başlayan İbrahimoğlu, İstanbul Üniversitesi Ticaret Bölümü mezunudur. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim görevlisi’dir.

Serhat İbrahimoğlu Kaç Yaşında?

Serhat İbrahimoğlu 42 yaşındadır. Doğum tarihi 1980. Doğum yeri ise İstanbul’dur.

1997 yılından itibaren bir çok radyoda spiker ve sunucu olarak görev yapmıştır. Ayrıca 2003 ve 2015 yılları arasında farklı haber kanalları ve ajanslarda muhabir, editör ve moderatör olarak çalışmalarını sürdürmüştür.
Serhat Ibrahimoglu1
2015 yılında Albayrak Medya Grubu çatısı altındaki TVNET’te önce Haber Müdürlüğü, daha sonra Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Günüümzde Net Bakış isimli programın sunuculuğu için kamera karşısına geçmiştir.

2003 yılından bu yana ekran karşısına yer alan İbrahimoğlu, haber spikerliğinin yanı sıra hazırladığı programların sunuculuğunu da üstlenmiştir. İHA, Sky Türk, Show Tv, TGRT Haber, TRT, TGRT ve CINE5 kanalında muhabir, editör ve moderatör olarak çalışmıştır. Ayrıca farklı tanıtım ve belgesel projelerinde seslendirme yapmıştır. Üniversitelerin iletişim fakültelerinde diksiyon ve etkili konuşma, özel kuruluşlarda ise müşteri ilişkilerine yönelik eğitimler vermiştir.

Uzun süredir Net Bakış adlı programı hazırlayıp sunan İbrahimoğlu, Basın kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

Bazı Ödülleri:

Yılın Erkek Haber Spikeri (2009)
En iyi TV Siyaset Programı Net Bakış (Buhara Medya Ödülleri – 20 Ocak 2015)
Yılın Haber Tartışma Programı Net Bakış (LOB’IN TURKEY – 15 Mart 2015)
Yılın En’leri ödülü (Dünya Basın Mensupları Derneği – 2017)
15 Temmuz Duyarlılık Ödülü (Haber Kameramanları Derneği – 07 Temmuz 2017)

Resmi instagram ve twitter hesapları @serhatibrahim ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz