Sergen Deveci

Sergen Deveci hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? oynadığı sinema, dizi ve tiyatro oyunları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Henüz doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşamadığımız Sergen Deveci aslen Kocaeli, İzmit’lidir ve İzmit doğumludur. Tiyatro ve dizi oyunculuğunun yanı sıra sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Ayrıca skeçleri ile de dikkatleri üzerine çeken ünlü isim “nam-ı diğer Manuel Reyiz sosyal medya hesaplarında yaptığı eğlenceli paylaşımları büyük beğeni toplamaktadır. İnstagram’da paylaştığı eğlenceli skeçleri ile yüzbinlerce takipçiye ulaşmıştır.

Oyunculuk eğitimi almak ve kariyeri için İstanbul’a yerleşen Deveci Kocaeli Şehir Tiyatrosu’nda eğitim almıştır. Eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiş, amatör olarak bir çok tiyatro oyununda yer almıştır.

A-Normal isimli tiyatro oyununda çalışmalarını sürdüren Sergen Deveci en son Blu TV ‘de yayınlanan Bonkis adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Sergen Deveci sosyal medya başlangıcı;

İlk paylaşımlarını Vine üzerinden yapmaya başlamıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde Zeliha Çetinkaya, Çağrı Mengüç, Fatih Sevdi ve Nuri Karadeniz gibi isimlerden eğitimler almıştır. Geçmiş dönemde Kocaeli’de iken bir de radyo programı yapan ünlü ismin yolu bir gün BKM ile kesişmiştir. Cem İşçiler‘in kendisine ‘Neden stand-up yapmıyorsun, denemek ister misin?’ diye sorduğunu ve cevaben evet dediğini belirtmiştir. İlerleyen süreçte ise bugünlere kadar başarılı bir şekilde ulaşmayı başarmıştır.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 696bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz