Seren Fosforoğlu

0

Seren Fosforoğlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılının Ocak ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Oyuncu bir ailede yetişen başarılı isim bugüne kadar bir çok sinema ve dizide rol almıştır. Oyuncu ve yönetmen Renan Fosforoğlu’nun torunu, Enis Fosforoğlu‘nun ise kızıdır. Kadıköy Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduğu sene E.F.T. de Biraz Bakar mısınız Bayan isimli oyun ile sahne almıştır. Daha sonra televizyon çalışmalarını ağırlık vermiştir. Bir dönem Halit Kıvanç ile beraber Beyaz Güvercin Şarkı Yarışmasını sunmuştur. Daha sonra ise TGRT ekranlarında Spot adlı bir sanat programını hazırlamış ve sunmuştur. Ayrıca okumuş olduğu turizm alanı üzerine Kulis adında bir bar işletmiştir.

Seren Fosforoğlu oynadığı diziler;

2001 – Mutluyuz Ailesi
2002 – Kınalı Kar (Mihriban)
2005 – Köpek
2006 – Fırtına (Serap)
2007 – Oğlum İçin (Ela)
2008 – Hayat Güzeldir (Hülya Bahtiyar)
2010 – İhanet (Nisa)
Karşı karşıya (dizi)

Oynadığı bazı tiyatro oyunları:

Nafile Dünya (Oktay Arayıcı)
Biraz bakar mısınız Bayan? (Vasıf Kücükoruç)
Beyefendiyi Görmek istiyorum
Deli ( Refik Erduran)
Kadın Oyunu
İsmail nasıl Büyüdü? (Enis Fosforoğlu)
Nikah Kağıdı (Ephraim Kishon)
Pantalon
Ağustos Böceği(Alphonse Passo)
Dilsiz Kadınla Evlenenin Güldürüsü(Uyarlayan Enis Fosforoğlu)

Oynadığı sinema filmleri ise, 2004 – Beş Kollu Avize ve 2008 yılında Kötüler Konağı filminde Şebnem Şensoy karakterini canlandırmıştır.

2012 yılında tenis hocası olan İbrahim Öztürk ile evlenmiş ancak evliliği 6 sene sonra 2018 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz