Seren Deniz Yalçın

Seren Deniz Yalçın hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Kasım ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Seren Deniz Yalçın Ankara doğumludur. 6 yaşında iken ailesi ile birlikte Almanya’ya taşınmış, 2003 yılında tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Bir çok kaynakta anne ve babasının bankacı olduğu belirtilmektedir. Boyu 1.72 cm, kilosu 60, burcu ise yay’dır.

Ekran severler tarafından özellikle 2014 senesinde katıldığı ve Kenan Işık‘ın sunduğu sunduğu Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programı ile tanınmış, ardından oyunculuk kariyerine devam etmiştir.

Oyunculuğa ilk adım;

Lise’nin son sınıfında iken bir arkadaşı ile akşam dışarıya çıkmış ve dışarıda onun bir arkadaşı ile karşılaşmışlardır. Ardından sohbet esnasında Sağlık Bakanlığı’nın filmi için oyuncu arandığı konusu geçince Deniz Yalçın’ın arkadaşı neden sen olmayasın demiştir. Ertesi gün görüşmeye gitmiş ve bu işi almıştır. Yaşadıklarını dost tavsiyesi, biraz da şans olarak tanımlamaktadır. Daha sonra oranın casting direktörü kendisini başka bir yapım firması ile tanıştırmış ve Unutma Beni isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Almanca ve İngilizce bilmekte, dövüş teknikleri, dans, yoga ve spor branşlarında da oldukça başarılı bir isimdir.

Seren Deniz Yalçın oynadığı sinema ve diziler;

2020 Soygun Oyunu: Büyük Vurgun (Canan Doğan) Sinema Filmi
2017 Nerdesin Birader (Sinem Arıcı) Dizi
2017 Bir Deli Sevda (Buket) Dizi
2016 Yüksek Sosyete (Sude) Dizi
2016 Tatlı İntikam (Ceyda) Dizi
2015 Aşk ve Günah (Nesrin) Dizi
2014 Unutma Beni (Ayşegül) Dizi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz