Serdar Tuncer

Serdar Tuncer uzun yıllardır sunduğu programlar ile gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Sunucu, şair, yazar ve televizyon yapımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serdar Tuncer Kimdir?

Serdar Tuncer Sunucu, Şair, Yazar ve Program televizyon programcısı. Lise döneminde Radyo, Üniversite döneminde ise Tv program yayın hayatına adım atmıştır.

Ankara İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Serdar Tuncer, 3 farklı üniversite’ye kayıt olmuş ancak tamamlamamıştır.

Lise 3. sınıfta iken doğup büyüdüğü memleketi Ankara’da Bayrak Radyo bünyesinde Beş Çayı isimli radyo programını sunmaya başlamıştır. Daha sonra Kanal A televizyonundan gelen teklif üzerine dershaneyi bırakmış, ilk televizyon programını da 1996 senesinde yapmıştır. 1997 senesinde ise ilk şiir kitabı olan Sen İstanbul Kokardın yayınlanmıştır.
Serdar Tuncer3

Serdar Tuncer Nereli?

Serdar Tuncer Ankara’lıdır. Aslen baba tarafından Ankara Çamlıdere İlçesi Osmansin Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

TRT Haber ekranlarında Uğur Işılak ile beraber Yeni Şeyler Söylemek Lazım adlı programı sunmuştur.

2005 senesinde, Kanal A Tv kanalında yayınlanmış olan Gecede Bir Gün isimli program ile en iyi tv kültür sanat programı ödülünün sahibi olmuştur.

Üç Nokta, Beş Çayı, Yıldızdan Mahyalar, Türkiye’de ve Avrupa’da Ramazan, TRT 1 İftar programları, Yitik Hazine, Yeni Şeyler Söylemek Lazım, Sahurdan Kalplere, Başka Şeyler gibi bir çok programı hazırlayıp sunmuştur.

Kanal 1, TRT 1, TRT Haber, Semerkand Tv, Kanal D ve CNN Türk kanallarında bir çok programı hazırlayıp sunmuştur. 8 Ekim 2015 tarihinde Yenişafak Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başlamış, daha sonra ayrılmıştır.

Serdar Tuncer Kaç Yaşında?

Serdar Tuncer 45 yaşındadır. Doğum tarihi 16 Ağustos 1978, burcu ise aslan’dır.

Serdar Tuncer Evlimi?

Serdar Tuncer evli ve 2 kız babasıdır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @serdar_tuncer ‘dir. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 1,3milyon civarındadır. Resmi twitter hesabı @Yaziyor ‘dur. Ayrıca @SerdarTuncerTv youtube video kanalı bulunmaktadır.

Ramazan ayında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sahur Bereketi’ni sunmuştur. Programda Hayati İnanç, Mesut Kurtiş, Muhsin Kara, Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, Mehmet Emin Ay, Eşref Ziya, Hatice Kübra Tongar ve Vehbi Vakkasoğlu gibi bir çok ismi ağırlamıştır.
Serdar Tuncer7

Youtube üzerinden @MyMecra kanalında da Biri Bir Gün isimli program ile paylaşımlar yapmaktadır.

Şiir Kitapları:

Sen İstanbul Kokardın (1997)
Aynalar (2003)
Satır Arası Hikayeler (2005)
Delilim Yok Kalbimden Başka (2018)
Sermayem Yok Derdimden Başka (2018)
Hiçbir Zaman Hiçbir Şey (2019)
Aşık Olan Neylesin

Şiir Albümleri:

Yolumuz Aşk Yoludur (2007)
Sen İstanbul Kokardın (2009)
Bir Hilal Uğruna (2011)
Şiirin Sultanları (2013)


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz