Serdar Kaman

0

Serdar Kaman 2019 Yerel Seçimleri için İyi Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Merak Şener tarafından açıklanan isim olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1965 yılında aslen Elazığ’da dünyaya gelmiştir. 1997 yılından beri Kocaeli ile bağı olduğunu belirtmiş 2003 yılından bu yana da yaşantısını Kocaeli’de sürdürmektedir.

Çok çalışkan bir kimliğe sahip olan Serdar Kaman Araştırma, tarih ve inceleme kitaplarını tercih etmekte ayrıca, gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi sevmektedir.

Opr. Dr. Serdar Kaman Gastroenteroloji cerrahisi uzmanı olarak başarılı çalışmalara imza atmıştır. Mucitlik kimliği ile de tanınan Serdar Kaman, Endoskopide kullanılan biopsi forsepsi olduğunu, İşlem esnasında parça almaya yarayan bir aletin 5 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonrasında, Türkiye’de ilk biopsi forsepsini üreten isimdir. Her ne kadar ilk zamanlar hobi olarak ilgilensede zamanla iş ciddiye dönmüş ve kendisine bir imalathane açmış Ar-Ge çalışmalarını oradan yürütmüştür.

Serdar Kaman ailesi, eşi ve çocukları;

Eşi eczacı’dır, kendisi ile bir ilaç firmasının düzenlediği yemekte tanışmış o dönemde eşinin Kocaeli’de yaşadığını kendisinin ise Adapazarı’nda yaşadığını aktarmıştır. 1998 yılında Nuran Kaman ile evlenmiştir bu evliliğinden iki kızı vardır. Bir süre Adapazarı’nda oturmuş, Yüksek Yüksek ihtisası kazanınca Ankara’ya gitmiştir. Daha sonra Uzmanlığın son döneminde devlet bursu ile Amerika’ya gitmiştir, Amerika dönüşü ise İzmit’e yerleşmiştir. Selin ve Melisa isimlerinde İki kızı vardır. Bir kızının diyetisyenlik ve iç mimarlık arasında kararsız olduğunu, diğer kızının ise Yazılım Mühendisi olmak istediğini bir röportaj’da dile getirmiştir. 2018 yılında eşi Nuran Kaman Kadıköy Mahallesi Bağdat Caddesi İzmit’te bir eczane açmıştır. Eşi daha önce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Eczane ve Tıbbı Cihaz Şube Müdürü olarak çalışmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz