Serdar Gökhan

Serdar Gökhan hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1946 yılında dünyaya gelen usta oyuncu’nun gerçek ismi Nusret Ersöz’dür. Gerçek mesleği ressamlıktır. Uzun bir dönem Çizgi Roman ressamlığı yapmıştır. Beşiktaş Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü mezunudur. Diriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah rolünü canlandıran Serdar Gökhan aslen Bolu’ludur.

Kadırgalı Ali filmi ile ilk başrolünü oynayan usta oyuncu bir çok dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. 2007 yılında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiştir.

İlk evliliğini 1976 senesinde Oya Zindancıoğlu ile yaptı ancak evliliği 25 yılın ardından 2001 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise 2005 yılında kendisinden 33 yaş küçük Şükran Hanım ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden Alperen Serdar Gökhan isminde bir oğlu vardır.

Serdar Gökhan oynadığı diziler;

Yeniden Doğmak, Kanun Savaşçıları, Ahmet Hamdi Bey Ailesi, Yedikuleli Mihriban, Kanayan Yara Bosna, Akşam Güneşi, Karaoğlan, Yeşilçam Denizi, Pertev Bey’in Üç Kızı, Demir Leblebi, Sev Kardeşim, Elif, Babalar ve Evlatlar, Diriliş Ertuğrul, Kurt Seyit ve Şura ile Mehmetçik Kut’ül Amare gibi bir çok projede rol almıştır. Diriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah, Kut’ül Amare dizisinde ise Gazi Pehlivan karakterlerine can vermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz