Serap Sütşurup

Serap Sütşurup hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılında dünyaya gelen ses sanatçısı Serap Sütşurup aslen Diyarbakır doğumludur. Eğitim hayatını yine doğup büyüdüğü Diyarbakır’da tamamlamıştır. 1985 senesinde şef A. Gani Takmaz yönetiminde Dicle Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosuna katılmış, ilk konser deneyimlerini gerçekleştirmiştir.

Başarılı sanatçı Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur.

2008 senesinde mezun olduğu üniversitenin ardından aynı yıl, Diyarbakır Devlet Olağan Türk Müziği korosunda ses sanatçısı olarak görev yapmaya başlamıştır. Ayrıca TRT Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu eğitmeni ve koro şefi olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Başarılı ses sanatçısı Serap Sütşurup evlidir ve iki evladı vardır.

Usta sanatçının seslendirdiği bir çok eseri youtube üzerinden dinleyebilirsiniz. Sadece Sevdim, Firar, Çay İçinde Döğme Taş, Vurgun, Devlerin Aşkı, Biliyorsun Bir Zamanlar, Ne Yazar, ANam Garip Anam, Sevda Yüklü Kervanlar, Yaşlı Gözlerimi Kuruttum, Mecbur-i Aşkı Olduğumu her gören bilir, Bahçede Yeşil Pınar, Aldı Elden gülşeni bad-ı hazan, Hicranı açmıştır sinede yare, Hüsnüne mail gönlüm ezelden. Seslendirdiği bazı eserlerdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz