Serap Korkmaz

Serap Korkmaz son dönemlerde ünlü isim Atakan Arslan’ın eşi olarak ekran severler tarafından merak edilen bir isim olmuştur. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serap Korkmaz Kimdir?

Serap Korkmaz mimar, girişimci, dijital medya içerik üreticisi ve iş insanıdır. 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Maalesef aslen nereli olduğu ve ailesi ile ilgili bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Serap Korkmaz Ne Mezunu?

Serap Korkmaz Lise eğitiminin ardından yaşantısını İtalya Milano’da sürdürmeye başlamıştır. Avrupa’nın en büyük tasarım okullarından olan Istituto Europeo di Design –IED’de iç mimarlık eğitimi almıştır. Ayrıca Domus Academy’de Otel Tasarımı Eğitimi’de alan Korkmaz, Riccardo Giovanetti Studio ve Studio Mutti Archietti gibi ünlü mimarlık firmalarında çalışmalarda bulunmuştur.

Çalıştığı dönemde ise Scuola Politecnica di Design – SPD’de İç Tasarım alanında yüksek lisans yapmıştır. Uzun süre yaşantısını İtalya Milano’da sürdüren ünlü ismin günümüzde ise hem Milano, hem de İstanbul arasında yaşantısını sürdürdüğü belirtiliyor.

İlk tasarladığı ürünlerle Sofia Tea Set ile dünya genelinde ödüller almış bir isimdir. (Red Dot Desiğn Award, German Desiğn, A Desiğn award ödülleri) Mimarlık ve tasarım yapmaya devam etmektedir.

Serap Korkmaz Ne Zaman Evlendi? Kaç Çocuğu Var?

Serap Korkmaz 5 Mart 2017 tarihinde evlenmiştir. Avatar Atakan lakabı ile tanınan, Milli sporcu Çağan Atakan Arslan ile evlidir. 2018 doğumlu Leon Aslan Arslan isminde bir oğlu vardır. Evlilik yıldönümleri ise 5 Mart. Eşi Atakan Arslan aslen Sivas’lıdır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @serapinakappa ‘nın günümüz itibariyle takipçi sayısı 568bin civarındadır. Ayrıca @serapkorkmazdesign kullanıcı isimli bir instagram hesabı daha bulunuyor.

İnstagram hesabının yanı sıra @Serapinakappa youtube video kanalıda bulunmaktadır. Kanalda genellikle günlük hayatında neler yaptığını takipçileri ile paylaşmakta. Ayrıca oğlu Leon Aslan Arslan ve eşi Atakan Arslan ile de bir çok seyahat ve eğlence videolarını paylaşmaktadır.

Proje ve içi tasarım & endüstriyel tasarım alanlarında iş hayatını sürdürmektedir. @serapkorkmazdesign instagram hesabında bu çalışmaları ile ilgili paylaşımları bulunmakta.

Serap Korkmaz Boyu, Kaç Yaşında?

Başarılı isim Serap Korkmaz 34 yaşında ve 1.66 cm boyundadır. Burcu ise boğadır. Endüstri ürünleri tasarımcısı kimliğinin yanı sıra iç mimar’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz