Şenol Sönmez

Şenol Sönmez Türk Televizyon tarihinde bir çok sinema ve dizinin yönetmenliğini üstlenmiştir. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? hangi dizi ve sinema filmlerinde yönetmenlik yapmıştır? gibi sorular merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelen Şenol Sönmez Balık burcudur. Bir süre yönetmen Tarkan Karlıdağ’ın yanında reji asistanı olarak çalışmış daha sonra, İbrahim Tatlıses’in “İbo Şov” adlı programında yönetmen yardımcılığı yapmıştır. Çok uzun süre ustası Tarkan Karlıdağ ile birlikte çalışmaya devam etmiştir.

İstanbul Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümünden mezun olan başarılı yönetmen, ilk olarak 2003 senesinde Hayat Bilgisi isimli dizinin reji ekibinde yer almıştır. ilk yönetmenlik yaptığı proje ise Gönül Salıncağı olmuştur.

Yönetmenliğini üstlendiği filmler, Rina, Hayat Öpücüğü, Mutluluk Zamanı ve Öldür Beni Sevgilim. Diziler ise, Doktorlar, Gönül Salıncağı, Dedektif Biraderler, Gece Gündüz, Teyzanne, Unutulmaz, Gönül Ferman Dinlemiyor, Kirli Beyaz, İffet, Huzur Sokağı, Köstebekgiller, Osmanlı Tokadı, Urfalıyam Ezelden, Bedel, Tutar mı Tutar ve Son Destan.

Ayrıca 2010 yılında oyuncu olarak Mandalina Kabukları isimli kısa filmde yer almış, Rina sinema filminin senaristliğindede görev yapmıştır.

En son günümüzde de halen beğeni ile takip edilen Gülperi adlı dizinin yönetmenliğini yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz