Senem Toluay Ilgaz

12

Senem Toluay Ilgaz sunucu, haber spikeri. Televizyon ekranlarında sunduğu programlar ile merak konusu olan ünlü isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Senem Toluay Ilgaz Kimdir?

Senem Toluay Ilgaz muhabir, sunucu ve haber spikeri. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Medya dünyasına radyo muhabiri ve editör olarak giriş yapmıştır. 1998 senesinde CNN Türk ekranlarında muhabir olarak görev yapan deneyimli isim, ardından haber spikeri olarak görevine devam etmiştir.

CNN Türk kanalında haber spikerliği yaparken, Gürkan Zengin’in sunduğu ‘Editör’ programında muhabir-editör olarak çalışmış, bir süre Ajans isimli haber programını hazırlayıp sunmuştur.

Haber Global ekranlarında yayınlanan Neden isimli programda Dursun Çiçek, Mete Yarar, Dr. Taceddin Kutay, Av. Gamze Pamuk Ateşli gibi isimlerinde yer aldığı programı sunmaktadır. Ayrıca programda Cem Toker, Dr. Ali Haydar Fırat, Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın ve Prof. Dr. Mazhar Bağlı dahil bir çok ismi ağırlamaktadır.

Senem Toluay Ilgaz Nereli?

Senem Toluay Ilgaz aslen Bingöl’lüdür. Doğum tarihi 1973, doğum yeri ise Bingöl’dür.

senem toluay ilgaz5

Çalışma Hayatı:

Best Fm haber merkezi editörlüğü.
Star Tv Günaydın Türkiye programı muhabirliği.
Radyo Foreks’te yapımcı, sunucu.
Hür Fm haber merkezi muhabirliği.
CNBC-e editörü.
TRT Türk
Haber Global (Nevra Öner ve Özlem Gürses)
Al Jazeera
TR24
Habertürk TV

2002 senesinde Arnavutköy Rotary Rulübü en iyi haber spikeri ödülü ve Adıyaman Valiliği Nemrut Festivali Özel Ödülünü kazanmıştır.

Senem Toluay Ilgaz Evlimi? Eşi Kim?

Senem Toluay Ilgaz Kerem Ilgaz ile evlidir. Çocuklarının isimleri ise oğlu Çınar Ilgaz ve kızı Nehir Ilgaz’dır. Sık sık hakkında boşandı, yada boşandımı gibi sorular internet üzerinden araştırılıyor.

Çocuklarının televizyon habercisi olup olmamaları konusunda yönlendirici olmayacağını belirtmiştir. Mesleki kariyeri ve deneyimleri üzerine verdiği bir röportaj’da spiker olmak isteyenlere şu tavsiyelerde bulunmuştur.

Günümüzde sadece diksiyon kursunu gidip spiker olunabileceğini düşünen insanların olduğu dile getirmiştir. Ancak bunun yeterli olmayacağını aktarmıştır. Ekranda güzel olacaksın inancına ise katılmadığını, ancak gazeteci olmak istiyorum derlerse bu işin daha da olma olasılığının yüksek olacağını dile getirmiştir. Günün sonunda, Diksiyon kursuna gittim, güzel yüzüm var ve artık haber spikeri olabilirim gibi bir anlayışın olamayacağını tavsiye etmiştir.

Senem Toluay Ilgaz Kaç Yaşında?

Senem Toluay Ilgaz 49 yaşındadır. 1973 doğumludur.

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan deneyimli sunucu 1.67 boyunda, 52 kilo ve başak burcudur. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ilgazsenem ‘dir. Aynı kullanıcı ismi ile twitter hesabı bulunmaktadır.

12 Yorumlar

  1. Bazıları gibi kaşı sözü oynamadan konukları birbirine kapıştırmak için değil fikirlerini almaya çalışan bu kardeşimizi takdir ediyorum.Kastım kendini Türrkiye’nin Anne Will’i(Alman sunucu) zanneden,onu taklit eden Didem Aslan Yılmazdır.

  2. Senem hanımı izlemek huzur veriyor. En karmaşık konu ve konukları onun Modoratörlüğünde izlemek çok keyifli. Başarılar dilerim

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz