Şenay Devi

Şenay Devi son dönemlerde hem televizyon ekranlarında hemde sosyal medya dünyasında oldukça merak edilen bir isimdir. Ünlü astrolog, yazar hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Şenay Devi Kimdir?

İstanbul’da dünyaya gelen başarılı isim, profesyonel eğitimini ABD Kepler College ve Dirah Academy İnternational da tamamlamıştır. Uluslararası Vedic Astroloji Başkanı Guru Profesör Gary Gomes’in ve ülkemizde Vedic Astrolog Yücel Sügen’in öğretmen öğrencisi olup uluslararası çalışma ve araştırmalarını sürdürmektedir.

2008 senesinden bu yana profesyonel olarak astroloji danışmanlığı çalışmalarını sürdürmektedir. Washington’da bulunan Kepler Collage Türkiye bölüm başkanı olarak Batı ve Hint Astrolojisi eğitimleri görevinde bulunmuştur. 2020 yılının Nisan ayında yine Amerika onaylı çok dilli eğitim sistemini kapsayan AstrodehA Astroloji okulunun kurucu ismidir.

Şenay Devi Uzmanlık Alanları:

Batı, Çin, Ezoterik ve Hint Astrolojisi uzmanlık alanlarıdır. 2007 senesinde www.astrodeha.com internet sitesini 2008 senesinde de AstrodehA Danışmanlık Merkezini kurmuştur. Hint Felsefesi üzerine Doktora yapan Devi, 1 Aralık 2016 tarihinde Pandit Dr.David Frawleyin kurucusu ve başkanı olduğu Vedik Araştırmaları Amerikan Enstitüsünde Ayurvedik Astroloji üzerine 300 saatlik eğitim programını başarı ile tamamlamıştır.

Şenay Devi Kitapları:

Temel Astroloji
Ay burcu mucizesi
Aşktroloji
Türk Medeniyetlerinde Astronomi Astroloji ve Müneccimbaşılık tarihi (İnkilap Yayınları)

Sosyal Medya Hesapları:

Twitter: @AstrodehA

İnstagram: @astrodeha

Youtube: @astrodehasenaydevi

Üyesi olduğu Uluslararası Astroloji birlikleri:

AA İngiltere Astroloji Derneği ‘’The Astrological *Associaition of Great Britain’’
*ISAR ‘’International Society for Astrological Research’’
*NCGR ‘’Geocosmic Araştırmaları Ulusal Konseyi’’
*CVA ‘’ Council of Vedic Astrology’’ Dünya Vedic Astroloji Konseyi.

İlgilendiği Sporlar:

Şenay Devi Dünya Şampiyonu Milli Boksörler Serkan Tatar ve Profesyonel Milli boksör Gülsüm Tatar ile boks çalışmalarını sürdürmektedir. Boks sporunun önemine dikkat çekebilmek için etkinlikler düzenleyerek, Kız çocukları başta olmak üzere tüm hemcinslerini boks sporunu yapmaları için teşvik etmektedir.

Kaynak: https://www.astrodeha.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz