Sena Çakır

1

Sena Çakır Fox Tv ekranlarında yayınlanan Senden Daha Güzel isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Güzel oyuncu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sena Çakır Kimdir?

Sena Çakır oyuncu ve model olarak tanınmaktadır. 2016 senesinde Miss Turkey güzellik yarışmasında finalistler arasında yer almıştır. Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Jimnastik Antrenörlüğü Bölümünden başarı ile mezun olmuştur.

Sena Çakır Nereli?

Sena Çakır doğma büyüme aslen Balıkesir Bandırma’lıdır. 1994 yılında Bandırma’da dünyaya gelmiştir.

Sena Çakır Boyu, Kaç Yaşında?

Sena Çakır 29 yaşında ve 1.70 boyundadır. Kilosu 52 burcu ise kova’dır.
sena cakir4
Oyunculuk Kariyeri, Oynadığı Diziler:

Güzel oyuncu ilk dizi oyunculuk deneyimini 2017 yılında rol aldığı Deli Gönül isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. 2022 yılında ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan Senden Daha Güzel isimli dizide Aslı karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide Aziz Caner İnan, Mehmet Cihan Ercan, Anıl Çelik, Yunus Eski, Gözde Kaya, Tuğçe Kumral, Merve Şen, Cemre Baysel, Burak Çelik, Ebru Cündübeyoğlu ve Sevinç Erbulak gibi isimler de rol almıştır. Günümüze kadar oynadığı sinema ve diziler ise şu şekilde.

Senden Daha Güzel (Aslı)
Kalk Gidelim Sezon 2
Kalk Gidelim Sezon 3
Kalk Gidelim (Dudu Kalkar)
Öteki Taraf
Ayşe Azim Kahramanı
Deli Gönül
Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @_senacakir_ ‘dır. Günümüz itibariyle güzel oyuncunun takipçi sayısı ise 124bin civarındadır. Talento – Tuncay Altunoğlu menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Güzel oyuncu bekardır. Özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih geden başarılı oyuncunun sevgilisi varmı? varsa kim? sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz