Şemsa Denizsel

Şemsa Denizsel Fox TV ekralarında yayınlanan yemek yarışması The Taste Türkiye’de jüri olarak ekran severler tarafından tanınmıştır. Peki Türkiye’nin en iyi şeflerinden olan Denizsel kaç yaşında? mesleki kariyeri nedir? kısaca hakkında hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Şemsa Denizsel Avusturya Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından London College of Printing’de ‘Publicity & Promotion’ Halkla ilişkiler üzerine eğitim almıştır. Okuduğu dönemde ailesinin haberi olmadan bir mutfakta çalışmış, bulaşık yıkamış, patates soymuş, sabahın 6.sında kalkarak yeşillikler yıkamıştır.

İstanbul’a döndükten sonra 1992 senesinde Vizyon Dekorasyon Dergisi’nde iş hayatına atılmış ancak daha sonra fotoğrafa ilgisi nedeni ile life style fotoğraf stilisti olmuştur. Çeşitli basın kuruluşlarında ve reklam kampanyalarında yemek fotoğrafı stilisti olarak çalışmış, 1998 ve 2000 yılları arasında BÜMED’in Burc lokalinin işletmeciliğini üstlenmiştir. Severek yaptığı bu işini bu sektörde sürdürmüş ardından yemek stilistliği işine yönelmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin Burç lokalinde işletmeci olarak görev yapmış ardından 20 Ocak 2000 tarihinde ortağı ile Kantin’i açmış, 2004 ve 2005 yıllarında ise MimKemal 19’un şefliğini üstlenmiştir. 6 sene Açık Radyo’da Pazartesi akşamları Açık Dergi’nin içinde Kulaktan Dolma Tarifler köşesini hazırlamıştır. Mönü ve işletme danışmanlığı hizmeti veren Şemsa Denizsel günümüzde aktif olarak Kantin’de Yeni İstanbul Mutfağı adı ile tanımladığı yemekleri pişirmeye ve hizmetlerini sunmaya devam etmektedir. Ayrıca ülkemizin çeşitli yerlerinde konferans vererek insanları sağlıklı yemekler konusunda bilinçlendirmektedir.

Maalesef çok merak edilen evli mi? evli ise eşi kim? ve medeni durumu gibi soruların cevaplarına henüz ulaşılamamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz