Semiha Bezek

0

Semiha Bezek güzelliği, oyunculuğu ve rol aldığı projelerdeki başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hayranları ise hakkında aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? sevgilisi kim? modellik ve oyunculuk kariyeri gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Nisan ayında dünyaya gelmiş, aslen Mersin’lidir ve Mersin doğumludur. Boyu 1.80 cm, kilosu 56, burcu ise koç’tur. İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü Mersin’de tamamlamış, ilerleyen yıllarda ailesi ile birlikte Muğla’nın Fethiye ilçesine yerleşmiştir. Ortaokul ve Lise tahsilini Fethiye’de tamamlayan güzel isim, Fethiye Kültür Merkezinde tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

2012 yılında Miss Turkey yarışmasında finale kadar yükselmiş ancak finalde elenmiştir. Tescilli güzel ve aynı zamanda oyuncu Semiha Bezek 2010 senesinde Ayla Algan‘dan oyunculuk dersleri almıştır. Ayrıca Ekol Drama ve 7 Sanat Akademi dede oyunculuk eğitimleri alarak kendisini geliştirmiştir.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdi. Daha sonra Doksanlar ve TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yeşil Deniz dizisinde Neşe karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında ise Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğini gerçekleştirdiği Karakterin Yolculuğu adlı kısa film ve 2016 yılında Dünyanın En Güzel Kokusu sinema filminde rol almıştır.

Semiha Bezek oynadığı sinema ve diziler;

2011 – Muhteşem Yüzyıl (Gözde Cariye)
2013 – Doksanlar (Aysel)
2013 – Karakterin Yolculuğu (Kısa Film)
2014/2015 – Yeşil Deniz (Neşe)
2016 – Dünyanın En Güzel Kokusu / Sinema Filmi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz