Semiha Bezek

Semiha Bezek güzelliği, oyunculuğu ve rol aldığı projelerdeki başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hayranları ise hakkında aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? sevgilisi kim? modellik ve oyunculuk kariyeri gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Semiha Bezek Kimdir? Aslen Nereli?

1993 yılının Nisan ayında dünyaya güzel isim aslen Mersin’lidir ve Mersin doğumludur. İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü Mersin’de tamamlamış, ilerleyen yıllarda ailesi ile birlikte Muğla’nın Fethiye ilçesine yerleşmiştir. Ortaokul ve Lise tahsilini Fethiye’de tamamlayan güzel isim, Fethiye Kültür Merkezinde tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

2012 yılında Miss Turkey yarışmasında finale kadar yükselmiş ancak finalde elenmiştir. Tescilli güzel ve aynı zamanda oyuncu Semiha Bezek 2010 senesinde Ayla Algan‘dan oyunculuk dersleri almıştır. Ayrıca Ekol Drama ve 7 Sanat Akademi dede oyunculuk eğitimleri alarak kendisini geliştirmiştir.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdi. Daha sonra Doksanlar ve TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yeşil Deniz dizisinde Neşe karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında ise Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğini gerçekleştirdiği Karakterin Yolculuğu adlı kısa film ve 2016 yılında Dünyanın En Güzel Kokusu sinema filminde rol almıştır.

Semiha Bezek Boyu, Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Boyu 1.80 cm, kilosu 56, burcu ise koç’tur. 2021 yılı itibariyle 28 yaşındadır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, instagram hesabında günümüz itibariyle 34,4bin civarında takipçisi bulunuyor. Sevgilisi varmı sorusuna ise 2021 yılında bir çok medyada yankılanan bir haber konu olmuştur. Camdaki Kız dizisinde Sedat karakterini canlandıran Feyyaz Şerifoğlu ile Alaçatı’da görüntülendiği ve acaba sevgililer mi sorusuna maruz kalmıştır. Ancak ikiliden henüz bir açıklama gelmemiştir.

Semiha Bezek Oynadığı Sinema ve Diziler;

Tövbeler Olsun
Muhteşem Yüzyıl (Gözde Cariye) 2011
Doksanlar (Aysel) 2013
Karakterin Yolculuğu (Kısa Film) 2013
Yeşil Deniz (Neşe) 2014/2015
Dünyanın En Güzel Kokusu / Sinema Filmi 2016

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @semihabezek

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz