Semih Küçüker

Semih Küçüker MasterChef Türkiye yarışması ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Eleme turunda özellikle Mehmet Şef’den büyük bir övgü alması dikkatlerden kaçmamıştır. Hakkında ise ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Semih Küçüker Kimdir? Nereli?

1992 yılında dünyaya gelen Küçüker aslen Yalova’lıdır. MasterChef yarışmasına iş için bulunduğu Bodrum’dan gelerek katılmıştır. Ailesi ve kendisi iş dışındaki hayatını İstanbul’un en güzel İlçelerinden Sarıyer’in Yeniköy Mahallesi’nde oturmaktadır. Yarışmaya arkadaşlarının büyük ısrarları sonucunda katılmaya karar vermiştir. Yarışma da yaptığı ciğer ile Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘dan toplamda üç evet almayı başarmıştır.

Uzun yıllardır profesyonel olarak mutfak ta çalışmalarını sürdüren Semih Küçüker, 2014 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Vatani görevini Eskişehir 1. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda yapmıştır. 2012 yılında İstanbul Günaydın steak house bünyesinde staj yapmıştır.

Resmi instagram hesabını @smhkckr olarak kullanmaktadır. Boyu 1.74 cm olarak bilgilendirilmiştir.

Çalıştığı Mekanlar:

Azur Yeniköy
Chef İstanbul Steak House Kuwait ve Kör Agop Restaurant
Günaydın Kasap & Steakhouse Suadiye
Kala balık by Stathis
Kalaman Hotel Sous Chef (Antalya – Kalkan)
Huysuz Aşçı Assistant Chef (Muğla – Bodrum)

Eğitim hayatı:

AÜ – İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gastronomi Bölümü

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz