Sema Şahingöz

Sema Şahingöz hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? Evli mi? Hangi sinema ve diziler de rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Marmara Üniversitesi’nde iktisat bölümünde son sınıfta iken mezun olunca ne iş yapacağını bilmediğini belirtmiştir. Ardından hayatını bir cümlenin değiştirdiğini şu sözlerle aktarmıştır. “Ömür boyu çalışmamak için sevdiğin işi yap” bunun üzerine okulu bitirirken yetenek sınavlarına hazırlanmış ve Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünü burslu olarak birincilikle kazanmıştır.

Beykent Üniversitesi G.S.F Oyunculuk ve Sinema Televizyon Bölümleri’nde çift anadal eğitimi ile mezun olmuş Amerika’da Universal Studios’ta fotoğrafçılık yapmış, Stella Adler Theatre’de misafir öğrenci olarak oyunculuk eğitimi almıştır.

2016 yılında oyuncu Osman Akça ile evlenen Sema Şahingöz 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Devlet Tiyatrosu’nda tiyatro oyunlarında sahne almasının yanı sıra bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır. Ayrıca Özel Açı Lisesinde drama tiyatro öğretmenliğide yapan Sema Şahingöz bugüne kadar Komik Bir Aşk Hikayesi, Asfalt Çiçekleri, Kanıt, Yahşi Cazibe, Evvel Zaman Hikayesi, Nuri ve Yedi Güzel Adam gibi projelerde oynamıştır.

Günümüzde ise Sen Anlat Karadeniz isimli dizide Vedat Sayar’ın avukatı olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz