Selma Blair

Selma Blair rol aldığı sinema ve diziler dışında son dönemde sıkça hastalığı ile gündeme gelmektedir. Peki ünlü oyuncu aslen nereli? Türk mü? dini inancı nedir? boyu, kilosu kaç? hastalığı ne? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılının Haziran ayında Amerika, Michigan’da dünyaya gelen ünlü oyuncu, Yengeç burcudur. Boyu 1.60 cm, kilosu 51, vücut ölçüleri ise 81 – 60 – 83 cm’dir.

Molly Ann ve Elliot I. Beitner çiftinin evladı ve Yahudi kökenlidir. İsmi İbranice Bat Sheva’dır. Hillel Day School isimli Yahudi okulunda, ardından, Cranbrook Kingswood’da ortaöğretimi tamamlamıştır. İlk Üniversite 1. sınıfı Kalamazoo College’ okumuş, fotoğrafçılık eğitimi almış ve kendisini geliştirmek için New York’a giderek NYU’da eğitimine devam etmiştir. Ancak kısa süre sonra eğitimine Stella Adler Konservatuvarı’nda oyunculuk eğitimi üzerine devam etmiştir. New York’tan sonra ise tekrar Michigan’a dönerek, Michigan Üniversitesi’nde Fotoğrafçılık, Psikoloji, Güzel Sanatlar ve İngiliz Dili bölümünden mezun olmuştur.

1990’lı yıllarda dizi ve filmlerde rol alarak sinema dünyasında ismini duyurmuştur.

Selma Blair evlilik hayatı, ilişkileri, sevgilileri;

Hayatı boyunca sadece bir evlilik yapmıştır. Onun dışında kısa süreli ilişkileri olmuştur. 2004 yılında Ahmet Zappa ile evlenmiş ancak bu evliliği 2006 yılında son bulmuştur. 2011 yılında birlikte olduğu modacı Jason Bleik’ten, Arthur Saint Bleick isminde bir oğlu vardır.

Bu evlilik öncesinde 2001 yılında Jason Schwartzman ile birlikteliği olmuştur. Evliliğin ardından ise 2006 ve 2008 arasında Johnny Messner, 2008 ve 2010 arasında Mikey Day, 2010’da Josh Groban en son ise 2010 – 2012 arasında Jason Bleik ile birliktelikleri olmuştur.

Hastalığı, son durumu;

2018 yılının Ağustos ayında Multipl Sklerosis (MS) hastalığına yakalandığını resmi sosyal medya üzerinden takipçilerine duyurmuştur. Uzun süredir bu hastalık ile mücadele etmekte, genellikle baston yardımı ile ayakta durmaktadır. Bir açıklamasında hastalığından dolayı, bazen bir anda yere düştüğünü, elindekileri düşürdüğünü ve zihninin bulanık olduğunu dile getirmiştir.

Rol aldığı bazı filmler;

Hellboy, Bu Nasıl Sarışın, After, Ateşli ve Tatlı, Mom and Dad, Kirli Utanç, Pretty Persuasion, Sevgi ziyafeti, A Guy Thing, Kill Me Later, Poker Evi, Şüpheliler, Sis, Mothers Day, Amerikan Sırları, WAZ, In Their Skin, Babamın Kabusu, Aşağıdakiler, Mor Menekşeler, Vücut Dili,

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz